Verplaatsing Beltrummerpoort…..
Op dinsdag 1 juni 2004 werd het blootgelegde deel van de 17e eeuwse Beltrummerpoort op zeer bijzondere wijze in 3 delen uit de bouwput op de hoek van de Beltrumsestraat en de Houtwal worden gehesen.
Informatie over deze video
Jaar: 0000
Auteur: Marcel Houwer
Oude media-ID: 87
Jaar: 0000
Informatie over deze video
- Fotocredit
- Marcel Houwer
- Jaar
- 0000
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Hier kunnen nog wel eens kinderen op staan van achter de Tramstraat???,maar mijn tante Hedwig zou het zeker moeten weten.
Zo te zien is de foto gemaakt aan de voet van een van de Grolse wallen. Ik denk in de omgeving van de Canisius- of Aloysiusschool.
Martie,daar kun je weleens gelijk in hebben nu ik de foto bekijk,en denk ook Aloysiusschool,Mvg bennie
Het moet een bijzondere gelgenhied geweest zijn. Sommige kinderen hebben papieren krrontjes in de handen.
Is dit wel een Schoolklas bijna altijd staat er weleen leerkracht bij en was de Aloysiusschool toen al gemengd Mine Lansink is op gegroeid in Eefsele aan de Slatmansweg
Het kan zijn dat de kinderen in die tijd, ik schat de foto tussen 1920 en 1930, wel gemengd op de bewaarschool zaten.
Martie de datum staat boven de foto 1925
De omheining links lijkt veel op de omheining zoals de SV Grol die eerder had op het hoofdveld.
Ik gok dat dit het gebied is rond de Kanonswal. Vergeet niet dat daat vroeger veel meer bomen stonden.
Is de foto (in een hogere resolutie) op de site van het museum te zien? Dat geeft soms net iets meer informatie.
Joop, ik heb deze foto niet op de site van de BSG gevonden maar wellicht staat hij daar op het “intranet” en daartoe hebben wij geen toegang. Ook in de uitvergroting/bewerking van deze foto heb ik nog geen aanwijzing gevonden in welke richting we het moeten zoeken.
Mine Lansink heeft 6 kinderen in Groenlo wonen misschien weten die meer
volgens mij zou het heel goed kunnen, dat het jongetje rechts op de 2de rij mijn vader Antoon Nales(Barakkenplas) is en daar direkt links achter mijn oom Ruus Nales. Ze hebben hetzelfde bloesje aan.
Mijn vader is van 1919.
Ik ga uit van hele oude familiefoto’s, die ik heb.
Ben ik zie ook gelijkennis maar bij het onderschrft staat dat een Meisje Mine Lansink is maar die is volgens mij geboren midden jaren 20
Deze kinderen zijn ongeveer 5 a 6 jaar en de foto is van 1925 ,dan kunnen het toch wel de Nales kinderen zijn.
Joke klopt maar dan is dat meisje niet Miene Lansink die heb ik goed gekend en ik ben vroeger bevriend geweest met haar Broer
Weet iemand wie die naam Mine Lansink heeft op gegeven ?
Er was eens een dame Lansink [Mine]??;gehuwd met Hoenderboom,ook was er nog een Hr Lansink gehuwd met Ten Hopen,kan het hele maal fout hebben maar dan hoor ik het wel van?of Willy.want ook zijn vader is Theo-L en Kiezebrink.
Willie is de zoon van Hendrik Lansink en Jo ten Hopen Miene is een zus van Hendrik Lansink was getrouwd met Jan Roerdink
Klopt Jan,Willy Lansink zijn Moeder woonde met de kinderen Willy en Rita achter ons en haar naam was Jo.Naast hen woonde Miene Pietersen ,met Bernhard Lichtenberg.Was een gezellige tijd.Is al weer lang geleden.
Was dat huis in de Lambert van rijckenstraat waar nu Wim Vos Woont ?
Jan,Wel Lambert Verreijckenstraat maar iets verder dan Wim.
Waar nu (al zeer geruime tijd overigens) Wim en Gerda Vos woont, heeft voorheen Fam. Rooks gewoond, de bekende familie Rooks: Frans, Mieke en toen nog alleen zonen. De dochters zijn geboren op het laatste adres waar nu Marcel nog steeds woont.
Klopt dat waren in die straat 5 Woningen waar alleen Grolsch werknemers in konden komen de Fam Rooks is toen naar de Mozartstraat verhuist dat waren Woningen van het Grolschpensioenfonds
Dat ging toen zo Jan,in de Bernard van Galenstraat waren een paar huizen voor Nedap personeel,en bij ons voor medewerkers van toen nog de GVM.wij kregen het huis van de vertrekkende Hr Kruger,toen directeur van de GVM.
Mine Lansink is in 1920 geboren heb ik gehoord van een Dochter van Haar maar of ze ooit op de kleuterschool was geweest wist ze niet
Groenlo op film en op foto’s het blijft geweldig om het te zien.
Voor het juist plaatsen in de fotomap is mijn vraag.Wat voor school betreft deze foto.
André ik denk dat dit kinderen van de voorloper Canisiusschool betreft. De Canisiusschool is begonnen als Openbare gemengde school.
Gerrit bedankt voor de info.
Volgens mij is het jongetje op de 2de rij met het pakje in zijn hand mijn vader Antoon Nales van de Barakkenplas. Direct links achter hem staat dan zijn broer Ruus Nales.
Mijn vader is van 1919 en Ruus van 1920. Beide jongetjes hebben zo te zien hetzelfde kieltje aan. De klassefoto moet omstreeks 1926 genomen zijn. Welke school het is, weet ik niet. De jongens Nales waren katholiek.
Het is moeilijk in te schatten waar deze foto gemaakt is. Rechts de kanonswal en op de achtergrond Den Koem? Het huis waar nu dokter Cannegieter woont is naar ik men gebouwd in 1908 door aannemer Wiegerinck. Misschien was het muurtje van de tuin nog niet opgemetseld. Wie weet er meer?
Het meisje op de eerste rij met een soort kroontje in de hand heeft een Lageschaars gezichtje. Als zij mijn moeder is moer de foto voor 1911 gemaakt zijn. Misschien weet degene die deze foto ingezonden heeft meer?
Aan de reactie van Ben Nales zie ik dat deze foto van veel later is.
het 3e meisje van rechts met donker jurkje is mijn tante Miene Lansink uit Eefsele
het is een foto van de kleuterschool mijn tante was geboren in 1920,ik schat de foto van omstreeks 1925
de foto is van ca. 1925, een kleuterschoolklas.
de kinderen hebben paasmandjes gevlochten,leuk kleuterwerk