Statistieken: 9.536 foto's in 385 albums zijn 8.521.192x bekeken en hebben 37.561 reacties. Nog 20 in de wachtrij.

Groenlo vanuit de lucht

Groenlo vanuit de lucht…..

Vrijdag 26 mei is het precies 16 jaar geleden dat Martie Rouwmaat in een vliegtuig Groenlo vast legde op video. Op deze beelden zijn vooral het voormalige Grolsch complex en Banninghof goed te zien.

Informatie over deze video

Jaar: 0000
Auteur: Martie Rouwmaat
Trefwoorden: martie rouwmaat,martie,rouwmaat,luchtopname
Oude media-ID: 46

Jaar: 0000
Informatie over deze video
Fotocredit
Martie Rouwmaat
Jaar
0000
Trefwoorden
martie rouwmaat,martie,rouwmaat,luchtopname

29 gedachten over “Groenlo vanuit de lucht”

  1. 18 mei 2007 om 12:00

    leuk informatief filmpje. Wat is er al weer veel veranderd in die 16 jaar! Ik keek vandaag nog even op Google Earth 2007 en verwachtte het lege Grolsch terrein aan te treffen. Maar alles stond er nog…..

    Beantwoorden
  2. 15 augustus 2007 om 12:00

    Ter aanvulling bij deze luchtopnamen van Groenlo het volgende: Er werd gevlogen vanaf Wenningfeld in Duitsland gelegen tussen Vreden en Stadtlohn. Dat het beeld zo schokt ligt niet aan de filmer, maar aan de weersomstandigheden op dat moment. De piloot, Frank, deed er alles aan om het vliegtuigje stabiel te houden, maar zo’n klein toestel is snel uit z’n balans. Als je echter dezelfde opname op een groter beeldscherm afspeelt is het minder schokkerig. Op de achtergrond van mijn eigen videoband heb ik later muziek toegevoegd dat synchroon loopt aan de opnamen. Het betrof “Learning to fly” van Pink Floyd en “Eagle” van ABBA. Twee prachtige en zeer toepasselijke songs. De opnamen zijn gemaakt omdat we die dag een personeelsfeest organiseerden van Bakkerij Rouwmaat waarvan een rondvlucht boven onze stad een onderdeel vormde. Het was voor veel van mijn collega’s een “hoogtepunt” waar later nog vaak over gesproken werd en nu nog wordt. Echt een aanrader om het zelf ook eens te doen en vlieg dan ook over de Engelse schans in Lievelde, vanuit de lucht is de Engelse schans een plaatje. Een leuke anecdote van die dag is dat er ook enkele ‘s’Lechtenvoordsen over de stad Groenlo moesten vliegen. Uiteraard protesteerden zij daar tegen. Waarop de piloot zei: “dat ze Lichtenvoorde niet konden vinden vanuit de lucht en er daarom besloten was om een rondvlucht boven dé stad te doen”. Uiteraard was de piloot hierover van te voren door ons ingelicht.

    Beantwoorden
  3. 1 oktober 2007 om 12:00

    Ik denk soos of middenstandvereniging rond 1930-1935
    vlnr Gerrit Wissink,?. 3e Anton Tops,Frits Huiskes,dhr Nahuis, Jan Kaak,Theo de Jong,
    2e rij Frans Nijhof,Theo Lagenschaar,Jules Moorman,Slager Kampshof,Jan Bomers,Jan Voerman,Mevr Voerman ,Mevr Tops,Mev,Kaak-Weenink,Marie Kaak-Nijhof,? Bernarda ter Bogt,?.?.Nellie Wissink, ?.

    Beantwoorden
  4. 1 oktober 2007 om 12:00

    v.l.n.r. 1e rij ( zittend )Frederik Nales.
    tussen Marie Kaak-Nijhof en Bernarda ter Bogt staat de echtgenote van Frederik Nales,

    Beantwoorden
  5. 2 oktober 2007 om 12:00

    Gerard W., in mijn oude gegevens lees ik dat Jan Luiken in 1945 Jan Kaak na diens overlijden opvolgt als voorziter van R.K. Middenstandsvereniging Sint Martinus. (is Jan Kaak niet omgekomen in oorlogsomstandigheden net op het eind van de oorlog? ). Jan Kaak zit wel op een prominente plaats achter de tafel…. Van Frits Huiskes meen ik uit verhalen te weten dat hij lid was van het bestuur. Is dit een bestuursvergadering of een ledenvergadering? Ik denk dan het laatste, gezien de aanwezigheid van Bernarda ter Bogt en Nellie Wissink. Dan twijfel ik weer: als de witharige heer Jan Nahuis is, dan is dat toch geen middenstander maar eigenaar van een Houtzagerij.
    Wat societeit betreft: ik meende te weten dat op de benedenverdieping een societeit van de middenstand zat (deze?) en op de bovenverdieping een herensocieteit (fabrikanten).
    Wat de locatie betreft: op deze foto kan ik niet zien of dit de Moriaan of de Pelikaan is.
    Misschien zijn er andere foto’s van deze locatie? Vooralsnog ben ik er niet uit. Gerard W. : als je deze foto eens aan dhr Gerrit A, laat zien dan hebben we vast meer namen en kunnen we verder zien. Boven dien is dhr G.A goed op de hoogte van de verenigingen die Moriaan frequenteerden. grtx.
    A

    Beantwoorden
  6. 2 oktober 2007 om 12:00

    corr: de dames Nellie Wissink en Bernarda ter Bogt.
    En dan nog een vraag: is het zo dat voor de oorlog ook dames deel uitmaakten van een societeteit?

    Beantwoorden
  7. 3 oktober 2007 om 12:00

    Hoi Gerard, Was slager Oesterholt een van de Grolsche slagers in die tijd? Ik herinner me dat dhr. Oesterholt in de jaren vijftig een nertsenfarm had in de buurt van het Maarsevonder. Was dat dezelfde?

    Beantwoorden
  8. 6 oktober 2007 om 12:00

    Dame naast Nellie Wissink is Marie Harperink van cafe; Het Wapen van Gelderland in de oorlog hadden wij daar school

    Beantwoorden
  9. 10 oktober 2007 om 12:00

    ook school in de Lange Gang,Cafe Meyer en N.H.Kerk
    omdat in de Aloysuisschool de Engelse soldaten waren ingekwartierd.Voor de school stonden allemaal mitrailleurs opgesteld richting Eiberseweg.

    Beantwoorden
  10. 18 oktober 2007 om 12:00

    Er bestaat een filmpje uit de tweede wereldoorlog dat in Groenlo is gemaakt. Uiteraard strikt verboden en in het geheim. Ik heb deze een keer gezien. Harrie Blanken had die film of had deze geleend. Ik meen me te herinneren dat Jules Moormann deze had gemaakt. We hadden in Groenlo een poos een film en fotoclubje. Als ik me nog meer kan herinneren laat ik het horen. Maria

    Beantwoorden
  11. 21 oktober 2007 om 12:00

    Het schokkerige beeld is te danken aan de wind die er altijd is en blijft rondom Grolle. D’r is overigens mooi gefilmd zo vanaf de gemeente Lichtenvoorde want Martie bevondt zich toen in dat luchtruim.

    Beantwoorden
  12. 22 oktober 2007 om 12:00

    Hey Theet, als jij zegt dat er rondom Grolle altijd wind is en blijft, dan wil dat zeggen dat het in Grolle zelf windstil is en dat de wind uit de kerkdorpen rondom Grolle waait. En uh, hoe konden wij boven de gemeente L’voorde vliegen? De piloot kon het toch niet vinden? Daar gaat je theorie. Graag je reactie op 5 november.

    Beantwoorden
  13. 26 oktober 2012 om 12:00

    Rechts onder Nico Maas,Oesterholt was een slagerij in de Goudsmidstraat,de zoon Henk Oesterholt had inderdaat netsen.

    Beantwoorden

Plaats een reactie