Statistieken: 9.536 foto's in 385 albums zijn 8.521.208x bekeken en hebben 37.561 reacties. Nog 20 in de wachtrij.

Achterstraat

Collectie: Eduard.M.Smit
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Collectie
Eduard.M.Smit
Trefwoorden
achterstraat

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

3 gedachten over “Achterstraat”

  1. 16 november 2024 om 07:32

    Wat leuk om deze foto te zien! Geen idee wie het bruidje zal zijn uit de Achterstraat maar ik heb goede herinneringen aan het gebouw op de achtergrond! Wij noemden dat de “ploddenfabriek” en daar werkten hele aardige mensen die ons lappen gaven om de hokjes die bij ons in de tuin stond om te toveren tot speelhuisjes. Fietsenmaker Sprenkeler had in de tuin opbergruimte voor oude fietsen en als er dan weer een nieuw hok kwam konden wij daar met vriendinnen eerst spelen. Ons honk werd dan prachtig gestoffeerd met de “plodden”. Deze foto is van het eind van de Achterstraat, je kon van hier dus naar de Ruurloseweg linksaf en naar de Tramstraat rechtsaf langs de petroleumhandel. Er was dus aan het eind van dit pad een soort T-splitsing bij de familie van Uum. Maar tsja wie was de bruid? Ik herinner mij vaag namen van mensen uit dat rijtje huizen, familie Vrijdag o.a. en mijn oom Henk Sprenkeler woonde daar ook tot hij rond 1952 emigreerde naar Australië.

    Beantwoorden
  2. 16 november 2024 om 13:53

    Helemaal rechtsboven op de foto zie je nog een deel van het dak van het transformatorhuisje dat er nu nog staat. Je kunt dit als ijkpunt gebruiken, dan weet je waar de loodsen van Simon Noach en later Jacob Maas hebben gestaan.

    Beantwoorden

Plaats een reactie