Collectie: Nalatenschap
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Collectie
- Nalatenschap
- Trefwoorden
- menkhorst,eibergseweg
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Dit lijkt mij de boerderij van de Fam te Koppel. Later bewoond door Hannie te Koppel en Frans Gelink aan de Eibergseweg hoek Oude Borculoseweg. Deze boerderij moest wijken voor het industrieterrein. Thans Vion. Rechts naast de toegangsweg was de voormalige spoorbaan naar Eibergen.
Herman …. ik denk dat het klopt. De eerste te Koppel die daar woonde was Antonius die er met zijn tweede vrouw Geertrui Horck rond 1891 is gaan wonen. Antonius heeft hiervoor op Het Bouwhuis in Avest gewoond.
In het dagelijks leven werd het vaak “Minkhorst”genoemd.
Volgens mij klopt dit, behalve dat het gaat om Annie en Frans Gelinck.
Dat kan heel goed kloppen Maar dan is het Menkhorst.. Gaf hieronder al aan dat de er in 1891 Antonius te Koppele is komen te wonen. Deze Antonius te Koppele is namelijk geboren op boerderij Menkhorst in Avest / Auste was al op 14 jarige leeftijd weeskind en is daarna groot gebracht bij zijn oom in Hupsel. Later is hij weer terug gegaan naar Avest en bij zijn zus en zwager in gaan wonen op boerderij Menkhorst de boerderij waar hij ook was geboren. Rond 1870-1880 is hij getrouwd en op het Bouwhuis gaan boeren (boerderij Bouwhuis lag naast boerderij Menkhorst) Vanaf Bouwhuis is deze Antonius te Koppele verhuisd naar het Schependom. Boerderij Bouwhuis stond daarna leeg en is een tijdje later door brand verwoest en uiteindelijk gesloopt.
Coen zie mijn reactie hieronder
Toch even een rectivicatie.
Had een verkeerde voornaam vermeld. Het was Johannes te Koppele die in 1891 vanuit Avest naar dit adres vertrok. (Antonius dat was zijn vader). Johannes was eerst getrouwd met Tuinte (van Tuuntman uit Avest) en daarna met Geertrui Horck uit Voor Beltrum. Uit het eerste huwelijk zijn twee zoons geboren. De oudste werkte op de steenfabriek en de jongste zette het boeren bedrijf voort (voor zover bij mij bekend)
Dag allemaal, ik heb vanmiddag Aloys te Koppel gesproken. De bijnaam was inderdaad Menkhorst aan de Eibergseweg 9. De naam is te Koppel en niet te Koppele, zo vertelde hij mij.
Hallo Richard, klopt, de boerderij naam was Menkhorst. Een van de vele boerderijen die werden opgekocht voor de ontwikkeling van het industrieterrein de Laarberg zoals Herman Pleiter hieronder al vermeld. Deze boerderijnaam komt voor zover ik weet terug in de naam van een van de twee bruggen die aangelegd worden voor de nieuwe N 18. De hoofdbrug gaat Bruggeweerd heten en de brug van de parallelweg genaamd Maarsevonder gaat Menkhorst heten. Zo komt ook deze verdwenen boerderijnaam weer terug in deze brug net als Bruggeweerd.
Heeft iets verder aan deze zandweg links geen molen gestaan .Ik herinner mij vaag iets van een oude molensteen en nog wat oude muren.