Statistieken: 9.535 foto's in 389 albums zijn 8.521.188x bekeken en hebben 37.563 reacties. Nog 20 in de wachtrij.

Notenboomstraat: Achter op deze foto staat geschreven “Gezicht op de Markt”.

Collectie: Nalatenschap
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Collectie
Nalatenschap
Trefwoorden
markt,notenboomstraat

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

8 gedachten over “Notenboomstraat: Achter op deze foto staat geschreven “Gezicht op de Markt”.”

  1. 24 februari 2023 om 12:51

    Rond 1970 werd hier een nieuw gebouw voor de Openbare Bibliotheek ontworpen. Mijn vader was toen secretaris van het bestuur van de bibliotheek, ik herinner me een verhaal dat ook een mevrouw De Groen in het bestuur zat. En dat de keuze voor de nieuwe bibliotheek op deze plek was gevallen omdat het oude gebouw aan de Notenboomstraat 11 eigendom van de Grolsch was. Maar het fijne weet ik er niet van. Wellicht weet iemand anders daar meer over.

    Beantwoorden
  2. 24 februari 2023 om 12:42

    Het Fischerpand aan de Notenboomstraat is in 1890 gebouwd door de weduwe J.H. Fischer. In 1898 wordt genoteerd: verandering van bestemming, maar het blijft: huis, schuur en erf.
    Je zou verwachten dat het gebouw daarna overgaat naar zoon A.H. Fischer, die het pand van 1900 tot 1919 bezit. Maar er zit tussen moeder en zoon nog korte tijd een andere eigenaar: sigarenfabrikant Jacobus Theodorus van Hussen uit Cuijk aan de Maas. Zou de firma Fischer rond 1900 even in de problemen zijn gekomen? Na A.H. Fischer werd bierbrouwer en koopman G.J.H. Harperink in 1919 eigenaar. Die liet het pand in 1924 nog uitbreiden.

    Beantwoorden
  3. 24 februari 2023 om 10:18

    We zien hier de gebouwen van de familie Fischer: rechts het pakhuis, met veel reclameteksten. Op de gevel staat volgens mij dat het een magazijn is voor Kneipp Malz-koffie. Het postkantoor aan de Markt is er nog niet. De foto is van rond 1900, misschien zelfs eind 19e eeuw. In het hoekpand Markt-Nieuwestraat was de weduwe Fischer-ten Cate gevestigd. Ook daar staan grote reclameteksten op de gevel.

    Beantwoorden
  4. 24 februari 2023 om 05:04

    Het pand rechts hoorde bij het pakhuis van de “Dikke Fischer”, er staat ook Fischer op de gevel en links daarvan staat nog wat op de gevel wat ik nog niet duidelijk krijg van wat er staat. Later kwam daar kastelein Weeing wonen. Die was eerst ingetrouwd bij van Schaijck op de Watermolen aan de Borculoseweg. Bron: Ans Luiken.

    Beantwoorden
  5. 23 februari 2023 om 07:47

    Willy, typ via de zoekfunctie Notenboomstraat en kijk dan naar de 105e foto die hetzelfde is maar dan een slechtere opname. Daar staan meerdere commentaren. Overigens staan er meerdere foto’s waarop dit pand rechts op staat.

    Beantwoorden
  6. 23 februari 2023 om 05:32

    Deze foto is voor mij niet herkenbaar en wij zijn benieuwd of er een verklarende reactie op komt.
    Mvg. WD uut G.

    Beantwoorden

Plaats een reactie