Diverse Personen: foto van ±1925

Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Fotocredit
Collectie : Bernard Bonenkamp
Trefwoorden
diverse personen,nieuwestraat,1925,vette beestenmarkt,veemarkt,koeien,publiek,kopers

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

10 gedachten over “Diverse Personen: foto van ±1925”

  1. Marijke ,ik ben wel geen Bernard,maar denk wel hoe het in elkaar zit.Links woonde in die tijd een grote slager, vermoed dat het hier mee heeft te maken.Dan kan ik je ook nog mede delen dat op de Barakkenplas altijd een póggenmark is geweest,en wie weet voordien ook wel koeienmarkt,maar zie toch eerder slagerij te Brinke aan van deze gebeurtenis.Deze slager moet en is in Grolle schatrijk geworden

    ,als je eens op de rk kerkhof komt kijk dan even bij het kruis na die grootste grafkelder van Grolle,Ook zie je op de foto nog links de schuur van de pelikaan,meende dat deze vroeger ook van slager te Brinke is geweest.

    Beantwoorden
  2. Bernard, kun je ons ook vertellen ter gelegenheid waarvan deze foto is genomen? Ik denk niet t.g.v. een meimarkt, want de bomen op de achtergrond zijn kaal. Misschien t.g.v. een veemarkt, of werd die toendertijd niet in Groenlo gehouden?

    Beantwoorden
  3. Toen mijn vader, geboren in 1902 naar de lagere school ging kwam hij altijd langs slager Dorus ten Brinke, tegenover Hotel De Pelikaan, Bij ten Brinke werden ’s Maandags wel 20 varkens geslacht.

    Deze waren bestemd voor de export en gingen in Winterswijk de grens over naar Duitsland. Deze varkens werden op een platte wagen gelegd en met 1pk (ofwel het paard) geëxporteerd naar Duitsland. In Oeding , net over de grens werden de geslachte varkens afgeleverd.

    Beantwoorden
  4. Wat precies aanleiding van bovenstaande foto is weet ik niet maar wat ik wel vond op SARA is een foto van een veemarkt (koeien) op de Markt tijdens de 1e wereldoorlog in het jaar 1917.

    Beantwoorden
  5. Bernard, ik heb jouw verzoek voor plaatsing doorgezonden. In mijn editie van de Kroniek van Groenlo staat een andere foto van de vette-beestenmarkt van 11 november 1919 op blz.86

    Beantwoorden
  6. Gerrit, ik danke ow veur de foto dee’j an verscheidene Sibbers e’stuurd hebt. Mien duch dat disse foto oet dezelfde tied mot wean, wallicht op d’n zelfden dag e’maakt. At dat zo is dan bunt dee leu op de foto op weg noar d’n marktplas um eure kone te verkopen of te ruilen.
    Dee foto he’j hop ik ok noar de redactie e’stuurd zodat zee ‘m plaatsen könt.

    Beantwoorden

Plaats een reactie