Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Foto : Roy Oostendorp
- Trefwoorden
- Zoekplaatje uit Groenlo : Ingang van het graafschapcollege aan Schralenstein. De vroegere kleuterschool.
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
volgens mij is dit de ingang van het graafschapcollege aan Schralenstein. De vroegere kleuterschool
Klopt helemaal Hanny. Ik ben er zojuist even heengewandeld en zet een paar geschoten plaatjes op mijn hyves.
Dames, dit klopt. Ook ik ben hier nog naar de kleuterschool geweest en volgens mij was dat het schoolseizoen 1965/66. Hoe vaak ben ik door deze deur naar binnen en buiten gegaan. Trouwens, ik ging liever naar buiten dan naar binnen. Ik kan mij nog herinneren dat onze “kleuterjuf”, in dat schoolseizoen dat ik op deze kleuterschool zat, trouwde en dat we met de hele klas naar de receptie zijn geweest, alleen weet ik niet meer wat de voor- en achternaam was van deze “kleuterjuf”. Weet iemand van de Sibbers haar voor- en achternaam nog? Zo zie je maar, van het ene zoekplaatje komt het andere.
Ook dit was mijn kleuterschool. Staat me vaag bij dat de kleuterjuf Esselink heette. In de andere klas zat een van de nonnen. Hara naam weet ik ook niet meer. Zoals ik reeds eeder meldde op SIB moesten we stalen brug over om bij onze speelplaats te komen.
Erik, ik kan mi’j zoas eerder e’meld, zuster Lodevica heugen.
Zee wis ons immer met d’n helen trop veilig oaver de brugge te helpen op weg noar d’n spölplas. Da’w noadeen ’n standjen veur ’t onwiese stampen kreggen was ons um ’t eaven.
Walmooi dat ’t ons (mi’j al 45 joar) noa al dee tied nog zo kloar veur ogen steet.
Veur ’t zelde geld ha’w ne oarbeschadiginge op e’lopen…
Ik heb nog één kleuterklas in dit gebouw gezeten (1977-1978). De tweede kleuterklas was in de nieuwe Jozefschool aan de Wheme (schooljaar 1978-1979). De juf in de eerste groep heette José (volgens mij) en zuster Ambrosia deed groep 2. De kleuterklassen zaten aan het Schralenstein op de begane grond, op de hoek aan de gracht. Erg leuk dat Bernard exact dezelfde herinneringen heeft dan ik over de speelplaats en de ijzeren brug.
Juffrouw Esselink, ja dat zou kunnen. Ze kwam volgens mij niet uit Groenlo, maar waar ze wel vandaan kwam? Ik weet het niet meer. Ik heb niet bij de nonnen gezeten en dat is misschien maar goed ook, zowel voor de nonnen als voor mij.
Annie Esselink uit Meddo?
De deur van mijn start in mijn verdere carriére. Nooit te vergeten: de verschrikkelijke lucht die er hing van een soort boenwas. Schooljaren 1960-1962, bij de nonnen. Ik heb nog een klassenfoto van deze kleuterschool met hierop: Paul Kuipers, iemand van Hulshof en een dochter van smid Leizer. Helaas hun namen vergeten. Groeten trouwens aan iedereen.
En ben ik nog iets vergeten: we moesten altijd stoffen sloffen over onze eigen schoenen aan.