Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie: Bernard Bonenkamp
- Trefwoorden
- lepelstraat,straat,fiets
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Gerrit en Roy,precies zo als ik het ken hier woonde Mieke Riekenbarg.Deze foto is van 1948 firma Dankbaar was nog niet klaar met hun nieuwe pand.Mooie foto Bernard.
Bennie, dat 2e pand links is toch het huis waar Jopie Huijskes woonde??
Bernard, dat klopt in miene tied wonen doar Jan huijskes met vrouw en kinderen 3 dochters en 5 jongens.Allen overleden.Ik weet het neet meer zeker maor Ria of Jet is toen klooster gaon.goat gaon.
Bennie Jet is naar het klooster gegaan
Quizvraag: Wat is de betekenis van de LEPELstraat. Er zijn verschillende theorieën, maar de meest bijzondere vindt ik: de loop van de straat heeft de vorm van een lepel.
Wie heeft een ander idee?
Hoi Roij,ik kan je een ding zeggen wat ik aleens heb gehoord en ik niet alleen.Zal het kort en krachter houden.De lepelstraat was een lepel en de Ganzenmarkt was het bord.Ik weet niet of je hier iets mee kunt.maar zo hebben wij het ook gehoord.
Roy, nu vertel mij eens het volgende ,ik heb het ergens gelezen maar ben het vergeten.Ik ken verschillende dorpen en steden.Je komt veel wijken tegen waar de de wijk heet”Rooiedorp.heeft dit temaken met de pannen op de daken of PVD Arbeit.
Roy, met het woord lepel kan de “molenlepel” bedoeld zijn. Dat was een molsterschep of graanmaat die bij een korenmolen gebruikt werd. Dit is aannemelijk omdat in die omgeving de kerkmolen stond en ook de Molenweg op Lepelstraat uit komt. Als je met GoogleEarth kijkt heeft deze straat inderdaad de vorm van een lepel, maar of men dat bij de straatnaamgeving heeft meegenomen lijkt me onwaarschijnlijk.
Bennie, “Rooiedorp” heet eigenlijk “Oranjedorp” (straatnamen genoemd naar ons Oranjehuis), maar jouw suggestie de “PvdA”, zou in de volksmond zo ontstaan kunnen zijn omdat daar voornamelijk mensen uit de arbeiderklasse gehuisvest waren. En inderdaad noemt/noemde men de PvdA aanhang ook wel de Rooien, maar of dit op de Grolse situatie is terug te voeren weet ik niet. De kleur van de dakpannen is denk ik niet de oorsprong van het “Rooiedorp”.
Heren, hier heb ik mijn hoofd ook al eens over gebroken. Het is en blijft een bijzondere straatnaam. Om nog maar eens een betekenis-variant toe te voegen: vroeger bestond er het lepelrecht, dit hield in dat de boeren die gronden pachten van de eigenaren van die gronden na de oogst een lepel graan moesten afstaan aan de grondeigenaren. Meestal waren deze grondeigenaren heren van adel. Wat de inhoudsmaat is van een lepel in kwestie is mij nog niet bekend. Er werd vroeger ook wel gesproken van een scheppel graan. Lepel en scheppel zijn dus inhoudsmaten.