De Markt : Foto ca 1928. Links Nationale Bankvereniging

Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Fotocredit
Collectie : Ans Luiken
Trefwoorden
De Markt : Foto ca 1928. Links Nationale Bankvereniging

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

6 gedachten over “De Markt : Foto ca 1928. Links Nationale Bankvereniging”

  1. De bron is waarschijnlijk SARA in Doetinchem. Wij zien hier kapper Hemeltjen voor zijn salon. Aan het gebouw waar de salon gehuisvest is kan men nog duidelijk zien dat dit het pakhuis van de “Kute”Fornier was.

    Beantwoorden
  2. Het bankgebouw links was het vroegere woonhuis van dokter van Dissel. Hij was een scheepsarts, afkomstig uit Leiden en vestigde zich in 1835 in Groenlo. Hij huwde met Esther Leormand. Een zeer gefortuneerde man van grote allure, die ruim dertig jaren een belangrijke rol zou spelen in de Grolse Veste. Hij bouwde Soedah, Delta, de Longroom van Van Dissel (het latere Vredehof) en de koepel Iréne. Hij was de enige die een fraai equipage bezat met een span prachtige paarden. Röring heeft de vigilante vaak zien schoonmaken door Willem Wisseborn, op de Markt. Volgens Rörin was van Dissel de koning van Grol.

    Beantwoorden
  3. Ans, het huis van Van Dissel is te zien op de foto Markt 1850. Dit is alweer een huis van latere datum op dezelfde plek. Ik lijkt alsof het gewoon gestuct is. Maar kijk maar eens naar de hoogte tussen de ramen van de boven en benedenverdieping. Vooral aan het dak is het verschil goed te zien, dat was bij het oudere huis veel hoger. Wat ontzettend jammer trouwens dat het pakhuis-achtige pand rechts ervan ooit een andere voorgevel heeft gekregen. Was een prachtig pand en uniek in z’n soort in Groenlo.

    Beantwoorden

Plaats een reactie