Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Trefwoorden
- stadstekeningen,pentekeninig,klooster,engelhuizen te grol 1743
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Fraaie tekening van deze ruine. Wanneer is die gemaakt? Heeft de ruine er nog lang gestaan en is de exacte locatie van het klooster nu bekend?
Die heeft gestaan op de plaats waar nu City Lido staat, mogelijk nog een eindje in de richting van het verzorgingscentrum. Zie ook de diverse foto’s / rubrieken waar dit in is besproken.
Een van de oudste Nederlandse kranten, de “Courante uyt Italien, Duitsland, &c.” heeft in 1628 een bericht over het klooster op de voorpagina staan. De kop van het artikel is “Wt Grol den 3. dito.” Dus: Uit Grol, 3 juni (er boven stond een bericht van 2 juni, dus dito slaat op de maand juni). Het is dan een klein jaar na de verovering door Frederik Hendrik, en de vestingwerken worden uitgebreid met hoornwerken (extra bolwerken in de vorm van een M). Het klooster wordt een “magazijn”. De tekst van het artikel over de aanbesteding luidt letterlijk: “Wt Grol den 3. dito. Dese dagen zijn hier vele Forticatien besteet, te weten, voor elcke Gardijne een Horenwerck, doch alle met drooge Grachten, de Grachten ses voeten diep, ende de Borstweringhen ses voeten hooch, de Grachten ronds-om dese Stadt sullen noch drie Roeden breeder ghemaeckt werden; den ouden Reventaer ende Murage van ’t Clooster is besteet te maken tot een Magazijn.” Over het woord “reventaer” heb ik wel even zitten puzzelen. Het zou kunnen dat “refter” bedoeld wordt, de eetzaal van een klooster.