Winterswijkseweg: De Winterswijksepoort nabij de brug kijkend in de richting

Jaar: ±1904Collectie: Eduard.M.Smit
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Fotocredit
Collectie : Eduard.M.Smit
Collectie
Eduard.M.Smit
Jaar
±1904
Trefwoorden
winterswijkseweg,winterswijksepoort,brug,mattelierstraat,tolhuis met ladder,tolhuis, ladder,houten ladder,lantaarn,gaslantaarn

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

2 gedachten over “Winterswijkseweg: De Winterswijksepoort nabij de brug kijkend in de richting”

  1. wat is de precieze locatie van dat tolhuis? Ongeveer waar nu het huis van de familie Beets staat? Links is geen brugleuning te zien. Rijdt daar een soort voertuig over de weg?

    Beantwoorden
  2. Het tolhuis stond net buiten de vestinggracht, om alle reizigers die vanaf Lichtenvoorde of Winterswijk kwamen en door Groenlo moesten tol te laten heffen. Werd dit ook niet de tol van Wieriks genoemd? Er was ook een tolpost waar de wegen uit Eibergen en Vreden elkaar kruisen.

    Beantwoorden

Plaats een reactie