Jaar: ±1938Collectie: Eduard.M.Smit
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie :: Eduard.M.Smit
- Collectie
- Eduard.M.Smit
- Jaar
- ±1938
- Trefwoorden
- hotel,t'centrum,hoek,noteboomstraat,nieuwstraat,plek,voorheen,pand,hotel cafe bekke, brand,1933,hotel t'centrum
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Al ik mij niet vergis was er in de noteboom straat ook nog een cafe b weenink naar ik meen is in dat pand later nog de bibliotheek geweest
Klopt Bernard weenink, zijn vrouw was een zus van Frans van Schaik,jou wel bekent van het voetbalveld,de vader van
Toon.
Dat was Weeink.
Hotel ’t Centrum met ingang opzij. Hier stond 1900 het beruchte logement “Muis”, waar veel rondtrekkend volk herrie schopte. Ook waren er in de Notenboomstraat enkele bedelaars”doelen”. Dat waren overdekte holen, soms achter een bakkersoven, waar rondtrekkende mensen zonder huis of haard konden overnachten zonder dood te vriezen.
ATTENTIE
Na het overlijden van de heer Harry Bekke in 2010
worden reparaties etc. voortgezet op het oude adres:
Bekke Naaimachinehandel H A
– naaimachine, lockmachine en breimachine
Garstenveld 12, 7141NG Groenlo
0544-461540
Het een brengt het ander mee,deze week hoorde ik dat de man met het kisje [bijnaam bolzewiek] zwerver hier bij de faml Bekke zijn spullen brobeerde te slijten na de oorlog,en wat hoorde ik van deze zewrver,hij was gevlucht met de Duitsers in 1944 en via Duitsland in Nederland gekomen en jawel ,deze man moest een hele goeie algemene ontwikkeling hebben gehad,hij is spion voor de Hongaren geweest.
Vader Bekke kocht logement Muis van twee joodse dames, de dames Heijmans. Daar was een dochter in huis van de leeftijd van Annie Konings (* 1821). Haar naam was Bella of Sybilla. Heb een foto opgestuurd van een kleuterklasje waar zowel Annie als Sybilla op staan. Ook de kleine Netty Mogendorff.
Het Centrum werd gebouwd door aannemer Hilbers en voor de beglazing is zogenaamd oorlogsglas gebruikt. Als je door de ruiten keek zag je personen die buiten liepen vertekend.
Beste Ans, mijn dank. Weer een pand toegevoegd aan het lijstje bouwwerken door Hilbers gebouwd.
Kleine toevoeging: het hotel is gebouwd na een brand. Het is duidelijk dat de Amsterdamse School-stijl ook hier invloed had. Nog even over de term ‘oorlogsglas’, deze term werd gegeven aan zogenaamd ‘getrokken glas’. Men maakt een bad van gesmolten glas, plaatst een (rechte) staaf horizontaal in de vloeistof, en trekt deze staaf omhoog. Het glas is zo van samenstelling dat deze de staaf zal meevolgen. Op deze manier wordt snel een plat glasoppervlak verkregen, hoewel dit niet perfect is. Oude ramen zijn vaak nog opgebouwd uit platen getrokken glas, dit is te zien door de zogenaamde trekstrepen: het glas is plaatselijk dikker en dunner, waardoor de ruit een vertekend beeld geeft. In Nederland werd in 1979 de laatste fabriek volgens dit procedé gesloten. Nu noemen we het ook wel ‘monumentenglas’. Voordat het getrokken glas werd uitgevonden, werd glas geblazen in een ronde plaat, waaruit ‘ruitjes’ werden gesneden. Sinds 1952 hebben we floatglas.