Lievelderstraat: Foto betreft het pand op de hoek van de Mattelierstraat en

Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Fotocredit
Coll : Eduard.M.Smit
Trefwoorden
lievelderstraat,1915,dame anna koelemij,trouwde j b arink,pand winkel burike,mali,familux, novi

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

10 gedachten over “Lievelderstraat: Foto betreft het pand op de hoek van de Mattelierstraat en”

  1. Dit is pand ‘Mali’. In 1943 nog op de voorlopige monumentenlijst die toen al gemaakt is door het Rijk. Bijzonder is de enorme verdiepingshoogte van de begane grond, de rond- en korfbogen boven de ramen en de sier-muurankers. De hoge kap stak ver boven de bestaande nokken van de overige bebouwing uit.

    Beantwoorden
  2. Nou kijk, ik heb er al eens eerder wat over gezegd. Je moet je voorstellen dat deze gevel oorspronkelijke geen lijst met een schilddak had, maar dat de gevel als gemetselde top recht omhoog ging, in de vorm van de trap- of halsgevel, al dan niet versierd. Denk maar aan de achgergevel van D’n Angang vanaf de Bastionstraat, maar dan nog mooier. Dit is af te leiden uit de gevelopbouw en de sierankers. Helaas kan ik hier geen vergelijkende panden van elders laten zien als voorbeeld.

    Beantwoorden
  3. In de Groenlose Gids van vandaag staat een foto van dit pand, met datering 1910. Op deze foto zijn de 2 ramen linksonder al veranderd in een winkelpui van een winkel in galanterieën. Op de foto hierboven (vóór de verbouwing) staat als datum 1915. Minstens een van de data zal onjuist zijn. Wie weet het? Trouwens, wel jammer, die verbouwingen aan dit pand…

    Beantwoorden
  4. Ra Ra, als deze foto van 1915 is kan die foto in de Groenlosche Gids niet van 1910 zijn want deze foto hierboven is van oudere datum. En ja Jan, dit pand staat wel in de Groenlosche Gids, het is Mali zal ik maar zeggen. Aan de overkant staat bakker Nijhof nog naar buiten te kijken.

    Beantwoorden
  5. De foto die in de Groenlosche Gids staat is van 1925, even gekeken in Streekarchief oftewel SARA , het jaar staat met de hand op de foto geschreven. Het is leuk dat we vanaf scherpinbeeld in zekere zin kunnen “linken”(nog niet digitaal) naar de Groenlosche Gids en weer terug. Zo houden we elkaar scherp.

    Beantwoorden
  6. Nog even een antwoord aan Martijn Hogenkamp betreffende de twee foto’s die deze week gepubliceerd zijn in de digitale versie van de Groenlose Gids: de twee foto’s zijn ook te vinden op http://www.ovgroenlo.nl
    en wel in de rubriek “Grolle, hoe het is, hoe het was” nr. 8 1910, een hele leuke nostalgische rubriek.

    Beantwoorden
  7. In de jaren rond 1824-26 woonde in dit huis de ontvanger der directe belastingen Hendrik van der Kraan (ca 1782-1851).
    Zijn zoon Hendrik Gabriel van der Kraan (ca 1813-1883) werd later gemeentesecretaris en stiefvader van burgemeester Hesselink van Suchtelen.
    Hendrik Gabriel van der Kraan schilderde de bekende afbeelding van de Markt met het oude raadhuis en de kerk (zie o.a. de voorpagina van het boek In de Stat van Grol uit 1977).

    Beantwoorden
  8. Op de beeldbank van het Stadsmuseum is onlangs een foto van het uitzicht vanaf de RK Calixtustoren geplaatst (nummer 2623). Op deze foto uit ca. 1950 kan je zien dat dit pand een bijzonder grote diepte had. Ongeveer 2x zo diep als de naastliggende Arink-panden. De achtergevel lijkt van een zelfstandig achterhuis te zijn: de ramen zijn zo groot dat het wel een voorgevel lijkt. Is daar tegenwoordig nog iets van over?
    Op Google Maps lijkt het pand nu nog dezelfde diepte te hebben. Het zou kunnen, dat bij de “vernieuwing” van het winkelpand van Mali destijds alleen het voorhuis is vervangen. Misschien te zien vanuit de Rabeldersteeg?

    Beantwoorden
  9. Ik herinner me dat het pand ooit zo groot was dat je vanuit de winkel van Mali achter aan de Kevelderstraat er ook weer uit kon. Daar was toen de speelgoed afdeling. Het moet een oeroud pand zijn. Tijdens de SIBBERSwandeling in 2010 zagen we de oude zijmuren.

    Beantwoorden

Plaats een reactie