Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie: Eduard.M.Smit
- Trefwoorden
- diverse personen,willem buve,bakker,buve,bakfiets,fiets,mand,personen,beltrumsestraat
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Willem fietst net weg van de bakkerij in de richting Polvertoren en rijdt ter hoogte van notaris Vemer, nu Gunnewijk (zijde werkplaats/stalling)
Daar zie ik nog een mens staan bij de tandarts en fietsen,deze foto is van na de oorlog,het huis van Vemer was toen al in bezit van de grootouders Gerard Wissink.Roy wie zat er voor tandarts Schoenmaker,of zat er toen
geen arts.Leef Schoenmaker en zijn vrouw nog.Hij was een geweldige T, A,maar een groot shagrijn ,heb ik hem aleens gezeg,antwoord; klopt; ,alleen s;morgens het eerste uur.Ik had iets met een hoektand en zeg docter maak mij dat maar eens netjes weer in orde ,maar wel met commetaar,op verrotte palen kan ik geen huis bouwen,maar eerlijk hij heeft het netjes gemaakt.
Ik meen dat ik wel eens gehoord heb dat voordien er een tandarts janus heeft gezeten tandarts schoenmaker en zijn vrouw wonen nog steeds in dit pand
Janus was de oorzaak van mijn antipatie tegen tandartsen. Heb er als 4-jarige een trauma aan overgehouden destijds. Ik ga nog niet graag naar de tandarts maar trauma niet meer …….
De Fam.Schoemaker zonder ,n, dus woont sinds 1952 in deze woning . Het is niet netjes om op de sib bepaalde uitspraken te doen over personen persoonlijk.
Na tandarts Janus heeft ook nog een tandarts Fortuyn of Fortuin daar een praktijk gehad. Na hem is de heer Schoemaker daar gekomen.
Over tandarts Janus heb ik nooit klachten gehad. Als ik als kind daar een tand moest trekken, kreeg je altijd een hand vol pepermuntjes toe. Die bewaarde hij in een grote pot in zijn praktijk.
Zoiets zou nu ondenkbaar zijn.
Volgens mij staat er vanavond iemand met een mond vol tanden ? naam onbekend vind ik ook niet erg netjes
Komt daar het liedje vandaan dat gaat als: Janus Janus, pak me nog een keer???
Onbekend………..B.B. ?
als je t nou niet doet dan kan je het niet meer (vervolg van liedje Janus)
En toen kwam ik zal oew vanovend wal kriegen tis noo nog neet duuster genog….. de rest zunk ans wal
Vanaovond in ’t stro dan heb ik oe zo……
Dan moj mie nog wal effen vangen …. welterusten
ik zal oew vanaovend wal kriegen.ut is nog te vrog ,neet duuster genog,vanaovend op ut bal dan krieg ik oew wal ,vanaovend in ut stro dan krieg ik oew zo.
Oeps ik zie Jan is al naar bed
Ja en dit alles naar aanleiding van Wim Buve met zijn…. “Mandfiets”, “Bakfiets”. Hoe heette zo’n fiets nu ook al weer? Je ziet zulke manden tegenwoordige weer, maar dan kleiner. Ook slagersjongens fietsten op zo’n fiets. Mijn vader vetelde wel eens dat Henk Bekkenutte razend snel kon fietsen op zo’n zwaar beladen fiets en zelfs een gevaar op de weg was. Wie herinnert zich Henk Bekkenutte op zijn fiets nog nog? Tevens drummer in de band.
Hoi Ans,transportfiets en de meesten met doortrapper en zonder rem.
Bedankt Bennie. Ik ben bezig met een verhaal over de jaren veertig in de Notenboomstraat en Henk Bekkenutte was ons knechtje en bepaalde mede het straatbeeld. . Hij kon razendsnel fietsen. Na de oorlog kwam hij nog vaak bij ons op bezoek. Ik zat op zijn schoot. Na zij overlijden mocht hij niet op gewijde grond begraven worden. Mijn vader is nog wezen smeken bij de pastoor. Niets hielp.
volgens mij werd altijd gezegd bakkers fiets of bakkers korf ?
Jan ,gewoon transportfiets,korf er op bij de bakker ,korf er op bij de slager,korf er op bij de kruidenier,En nu jan,de verrassing ,in de volksmond ;bakkersfiets;