Jaar: 1903Collectie: H.H. Vinkeles Melchers
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Collectie
- H.H. Vinkeles Melchers
- Jaar
- 1903
- Trefwoorden
- kunstmesthandel Hulshof & Co
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Fragment van de tekst:
GROENLOO, den 1 Januari 1903.
M.M.,
Hierdoor heb ik het genoegen U mede te delen, dat ik mij met den Heer
H. MELCHERS
geassocieerd heb, en mijne zaken vanaf 1 Januari 1903, voor gezamenlijke rekening, onder de firma
Hulshof & Co.
zullen worden voortgezet.
Beleefd verzoek ik U het mij tot dusverre geschonken vertrouwen ook aan de nieuwe firma te willen geven en van onderstaande handteekeningen nota te willen nemen.
Hendrik Melchers woonde in het huis CEREALIS, dat wij gewoonlijk kennen onder de naam CASA CARA of SCHAARBROEK.
Bij een foto van dit huis op de website Gelderlandinbeeld schrijft Henk Vinkeles Melchers: “Links dus het huis Cerealis waar mijn grootouders hebben gewoond en waar mijn vader in 1907 is geboren.”
Op een forum van het Utrechts Archief vertelt deze Henk Vinkeles Melchers meer over zijn familie: “Grootvader was eigenaar-directeur van kunstmesthandel Hulshof & Co. Begonnen in 1902 tezamen met de heer T.H. Hulshof in Groenlo werd mijn grootvader de 100% opvolger in de firma door ziekte (en sterven) van de heer Hulshof. Het pioniersbedrijf verhuisde omstreeks 1910 naar Arnhem, wat beter centraal voor Gelderland was gelegen. Enerzijds door de economische crisis van 1921-1924 (nog voor de beurskrach van 1932) ging het bedrijf failliet.
De oudere halfbroer van mijn vader had in belangrijke mate de hand gehad in dat einde. Hij had zich persoonlijk van vermogen uit het bedrijf verzekerd. Deze familiale kwestie bleef intern. De scheiding tussen de oudste zoon en de rest van de familie was het gevolg. Ieder berustte in stilte in de zaak.”
In het huis Cerealis aan de Ruurloseweg woonde tussen 16 oktober 1901 en 7 mei 1907 het gezin van Hendrik Melchers (Amsterdam 1873) en Agatha Jacoba Berger (Amsterdam 1874). Kinderen waren Willem Johan (1901), Anna Elisabeth (1903) en Hendrik (1907). De laatste twee zijn in Groenlo geboren. Het gezin was protestants, dienstbode was Johanna Jacoba Milius (1883). Het gezin kwam uit Amsterdam en vertrok naar Arnhem.
Hallo Dirk, de beurskrach was in oktober 1929.