Jaar: 18-08-1957Collectie: Theo van druten
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Collectie
- Theo van druten
- Jaar
- 18-08-1957
- Trefwoorden
- historisch,verkleed,feest,,theo van druten,druten,van druten,gerard frank,kanon,lichtenvoorde,ophalen kanon,1957
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Goedemiddag Sibbers,
Dit is een tafereel van het ophalen van het kanon uit Lichtenvoorde.
Het zijn twee vrienden uit Groenlo.
nl Gerard Frank van de Barakkenplas en Theo van Druten uit de Kloostersteeg.
Met vriendelijke groet,
Joop van Druten
Welk jaar was dat?
Deze foto hoort dus niet in de map “Sprookjes stad”.
Ik denk 1956-1957.
De foto is van zondag 18 augustus 1957.
Groenlo weer gerust
Het Gelderse plaatsje Groenlo kan na het zondagmiddag gehouden volksfeest weer gerust zijn. Gerust omdat het oude, uit 1627 daterende kanon, de trots van Groenlo, weer op Lichtenvoorde, dat, zoals bekend, zich ervan had meester gemaakt, is heroverd. Het staat weer, als vanouds, op de stadswal
en het onwaardige surrogaat, een kachelpijp op kruiwagenwielen, is met een hoeveelheid hooi in vlammen opgegaan.
Nieuwsblad van het Noorden, dinsdag 20 augustus 1957.
Wat een feest in Lichtenvoorde ;wij liepen voor aan drumband Spinola en voor ons bielemannen,heel Grolle was uitgestorven alles ging L’voorde autoos.vrahtwagens,karren met paard,de heren ,burgemeester en enz alles te paard,dat maak je toch echt nu niet meer mee,om nooit te vergeten,en dan Cornelis Wijngaarden bij Wiegerink architek tin zij open porsch,alles en idereen wat maar lopen kon was op de been.,pracht foto Theo
De bielemannen waren Paashuis en Krup,voornamen weet ik niet meer,ze liepen altijd met ne grote biele voar den optocht om de hindernissen op te ruimen,
Bennie, feest in Lechtenvoorde??? Daor kan’k mi’j niks bi’j veurstell’n. 😜ðŸ‘
Beste Martie,Was dat met mij ook maar;jij van circa 1959 en ik van 1938,kijk 55 jr 0f zo 77 is 22 jr,daarom zeg ik ook Martie,geniet van het leven met elkander want ai.j de vieftig heb be had bun ie ook zo 70,jr de tied vlug voar bie.good goan Martie en familie.
Voor enkele weken terug heb ik toestemming gekregen om het interview met burgemeester van Nispen tot Pannerden en burgemeester Waals op grolsverleden.nl te plaatsen. Bij de zoekopdracht 1957 invoeren en dan kom je er vanzelf.