Bevrijdingsfeest

Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Fotocredit
Collectie : H. Nales
Trefwoorden
bevrijdingsfeest,markt,gerard wissink wissink,defilee,optocht

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

7 gedachten over “Bevrijdingsfeest”

  1. Voor mij hier thuis ligt een viertal foto’s met dezelfde mensen er op. Het lijkt me een goed idee om deze ook te plaatsen. Ze komen er aan.

    Beantwoorden
  2. Mijn zusjes en ik hangen boven uit het raam en kijken naar de overdracht van de sleutels gemaakt van chocolade op een wit kussen van dragant. ik was 9 jaar.Mijn vader had het kunstsstuk gemaakt om aan de nieuwe burgemeester te geven als Groenlo bevrijd zou zijn. De deur van het pakhuis is open en daar staan de Tommies voor die waren daar gelegerd na de bevrijding. Een mooie foto nooit eerder gezien, bedankt . Even later kwam de politie melden dat tante Jet Wissink was overreden door een terug rijdende Engelse tank in Oldenzaal waar zij aan school stond. wat een paniek.

    Beantwoorden
  3. Gerard , hartelijk dank voor deze informatie. Nu weten we ineens heel veel meer over deze foto. Maar wat is dragant? Ik heb het opgezocht. Er is een soort recept voor. Willy Lansink en ik nemen op dictafoon verhalen op van mensen die de oorlog. meegemaakt hebben om te bewaren voor later, de z.g. “Oral History”. Zouden we eens een gesprek met je mogen hebben over je ervaringen in de oorlog? Ik heb nu al veel vragen. Is er op de Markt een podium gemaakt? Is dat vierkante ding met een gat er in een luidspreker? Aan wie werd die symbolische sleutel (want van chocolade) aangeboden? Was er een soort interim burgemeester?

    Beantwoorden
  4. Ans je mag best een gesprek met mij hebben daarover maar echt veel meer dan ik geschreven heb weet ik zo niet direct.
    Dragant is poedersuiker met water en opgeloste gelantine daar een rol deeg van maken en dan kun je het vorm geven bv. kussen.
    Je zult het vast wel eens gegeten hebben denk maar aan o.a. pepermuntjes.

    Beantwoorden

Plaats een reactie