Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Stadsmuseum.
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Het blijft een mooi stadsboerderijtje. Maar erg jammer dat er nog steeds geen bestemming op zit. Weet iemand wat er nu mee gaat gebeuren. hieromtrent blijft het angstvallig stil.
Erik we zien elkaar morgen in DE BRON.
Op dit mooie oude boerderijtje, woont Willem Brandenbarg woonde met zijn moeder. Ze bezaten een stuk grond bij het Protestantse Kerkhof, net groot genoeg om een koe en een varken en wat scharrelkippen te houden.
De huisbrand van schadden en turf had men al eerder door steenkool moeten vervangen. Als je de stal moet uitmesten, kon dat alleen gebeuren door de mest tussen de koeien door op straat te gooien. Vandaar moest alles met behulp van een voerman naar het land gebracht worden.
Het “boeren” in de binnenstad werd steeds moeilijker, o.a. door allerlei gemeentelijke verordeningen. In 1939 vaardigde de Gemeente Groenlo een waarschuwing uit: “met nadruk wordt nog eens gewaarschuwd tegen overtreding van het bepaald in art. 83 der Algemeen. Pol. Verordening dezer Gemeente op grond waarvan het verboden is op minder dan 6 m. afstand van den weg (waaronder dus verstaan worden alle wegen, straten, paden etc.) en van daar zichtbare mestvaalten aan te leggen en te houden. Tegen overtreding zou onmiddellijk proces verbaal worden gemaakt” . Ook op deze boerderij mocht na 1947 helemaal niet meer “geboerd “ worden. Maar gelukkig bleef het unieke gebouwtje gespaard voor verbouwing of afbraak.
Ik meen onder de jonge Willem Brandenbarg te herkennern
Willie fungeert als stroman.
Nee Martie, meer als hooiwipper !
voor verhalen uit de oude doos kun je terecht op de kaart van het Meertensinstituut. KJlik op de rode stipjes, b.v. op Gropenlo en je krijgt een verhaal in de traditie van öral history", dus mondeling overgeloeverde verhalen ervaringsverhalen uit de oude tijd
Ans, het is wel jammer dat er niet bij staat wie er in Groenlo geïnterviewd is.
Het Meertensinstituut noemt zichzelf het geheugen van Nederland en het is ongelooflijk wat ze sinds hun begintijd opgeslagen hebben.
Alleen over Groenlo al talloze onderwerpen, niet alleen geluids opnames maar ook foto’s en kaarten. Ik neem aan dat we in hun archief wel te weten kunnen komen wie de ge interviewden waren.
Stephan, chapeau!
Binnenkort kunnen jullie die gegevens allemaal vinden op de vernieuwde website van de OVG. Even geduld dus nog.