Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Harry en Dennis Schutten
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
ging men naar Engeland met de eigen auto? Het stuur zit namelijk niet rechts, maar zoals hier in Nederland links. Zie de positie van de persoon achter in de auto ten op zichte van de bestuurder.
Volgens mij was de hr Lutjenhuis [gehurkt ]chauffeur aan de GTW,eveals zijn broer,later reed hij met olie of iets dergelijks zoals Gerrit B zijn vader en Jan Roumaat. en dan was er noch een broer en wel de lange Lutjenhuis hij werkte ABTB.
Nee Hans, ze gingen met de auto’s naar de haven dan met de boot Koningin Emma, zeer waarschijnlijk naar Engeland, want er zitten in dit album ook foto’s bij van een Engels station met Engelse teksten en namen, er zitten in dit mini albumpje 34 foto’s welke ook op zee gemaakt zijn. dus ze zullen in Engeland wel verder met de trein zijn gegaan.
Beste mensen. Ik ben Frans Fornier en een zoon van Willy Fornier en ik ben geboren in Groenlo. Ik was verrast toen ik de foto zag. Deze had ik nog nooit gezien. Waarschijnlijk, maar dat weet ik niet zeker is het de reis geweest naar de Scania Vabis vrachtwagen fabriek in Zweden, hoewel, als je kijkt naar de personenauto, is het een Auto Union Cabriolet uit de jaren 50. Destijds, maar volgens mij pas na de jaren 60 had mijn vader nogal wat Scania vabis vrachtwagens lopen. Is het jullie bekend in welk jaar de foto is genomen? Kan ik kopieën van de foto’s krijgen. Uiteraard betaal ik de kosten.
Trouwens, wat een leuk initiatief, deze scherp in beeld site over Groenlo.
Beste Frans, de Koningin Emma werd in 1939 gebouwd voor de Stoomvaartmaatschappij Zeeland voor de lijn Vlissingen-Harwich. Na de oorlogsjaren werd de dienst in 1948 hervat op de lijn Hoek van Holland-Harwich. In 1968 werd het schip gesloopt.
Omdat hieronder sprake is van een foto-album waar sprake is van een reis met de Koningin Emma, ligt het voor de hand dat de reis naar Engeland ging. Dat blijkt ook uit de bijschriften bij een andere foto uit deze map, daar wordt zelfs aangegeven: mei 1939.
Dus is de auto een vooroorlogse Audi cabriolet.
Bijzonder is dat de proefvaart van de Koningin Emma op 19 mei 1939 plaatsvond, de eerste gewone afvaart was op 4 juni 1939. Dus toen deze personeelsreis in mei 1939 gemaakt werd, was het schip splinternieuw. En wellicht werd alleen de terugreis met de Emma gemaakt.
Gehurkt de hr Lutjenhuis;hij werkte bij Fornier als Chauffeur;later GTW.;2e van rechts hr Huizenveld staande voor de boom;achter nr3 hr Reirink Noteboomstraat.