Jaar: ±1950Collectie: Eduard.M.Smit
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Eduard.M.Smit
- Collectie
- Eduard.M.Smit
- Jaar
- ±1950
- Trefwoorden
- pensionaat st joseph,1950,zustershuis,grote gesticht,conversatiezaal,refter,1950
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Is dit de plek waar de kinderen samenkwamen om te eten en te ontspannen of heb ik het dan helemaal mis?
Volgens mij was het een soort ontspannings zaal voor de nonnen ??
Een refter is een collectieve eetzaal, heet ook zo in bv een kazerne of universiteit. Refter komt van het latijnse refiteren, wat herstellen betekent. Dus de nonnen konden hier herstellen…..
Paul ie hebt good kennes van vo’lle dingen,en dat nog wal ai,j bie de Nedap warkt zoals Jan vermeld,,no zeg ik neet dat er domme mensen op de Nedap warkt,want mót geen gedonder met oe.want in October mot wie er nog wal samen ene drinken.
Paul op een universiteit heet dat menza en in een kazerne mess of kantine gr jan
Dit is inderdaad een eetzaal, deze was in mijn tijd voor de groter meisjes, er was nog een eetzaal voor de “kleintjes”.
Hier werden ook de “feesten” gevierd.