Jaar: 1949Collectie: Eduard.M.Smit
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Eduard.M.Smit
- Collectie
- Eduard.M.Smit
- Jaar
- 1949
- Trefwoorden
- schralenstein,1949,wachtkamer,dokterspraktijk,dr smit,dr oosterholt, dr.zandstra,bomen,hek
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Is de weg hier open gebroken en is dit hekwerk een tijdelijk afzethek?
Volgens mij is dat huis achter dit huis de oude bakkersschool met links de kleine aanbouw.en dit hekwerk van de tuin Pensionaat
Alles klopt behalve de aan bouw van de bakkersschool niet,dit is het huis van Maarse Zaden handel,ook vertegenwoordig Barakkenplas.
Links in de schemer helemaal achter het electrohuisje
Het hek is van het pensionaat. De Jozefschool is pas in de jaren 50 fors uitgebreid met een nieuwe hoofdingang en een nieuw gebouw aan de gracht. Wat er al aan Schralenstein stond is het gebouw met de Vincentiuszaal en de aparte toren. Tussen de gracht en dit gebouw stond de kloosterboerderij die voor die schooluitbreiding is afgebroken.
Bennie, over het betreffende elctrohuisje heb je hier op SIB al eerder iets geschreven, het had te maken met de sanorahe van de brug etc. weet je nog?
ik denk dat dit niet de ingang van de wachtkamer is eerder een carport of garage
sorry, sabotage
Ja Ans,daar heb ik het toen ook over gehad net als jij,ik heb het boek moet het nog steeds lezen,maar de winter komt.ik weet dat het huisje bemand was door ondergrondsen,na de oorlog wert er veel over die bruggen gesproken.
Jan. Links was de wachtkamer en recht uit de afdeling waar de pillen en drankjes werden klaar gemaakt,,en rechts in de hoek zat een deur niet zich baar voor de onderzoeken en de docter.Jan half Grolle had docter Smid en drWentholt, Later Dr Oosterholt en Hoijink Noteboomstr;
Voor alle twijfelaars, dit is zoals Bennie al schreef aan de linkerkant de wachtkamer van dokter Smit. Om de dokter te bezoeken moest je weer naar buiten en het binnenplaatsje oversteken om de behandelkamer, op de foto aan de rechterkant, weer binnen te gaan. Daar tussenin was de doktersapotheek.