Collectie: Nalatenschap
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Collectie
- Nalatenschap
- Trefwoorden
- Maria Moeder Gods Kerk
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Ik meen op een paar recente foto’s te zien dat ze er niet meer hangen. Als dat klopt, waar zijn die dan gebleven?
Ze hadden m.i. wel in de toren van de grote Calixtus bij de andere klokken geplaatst kunnen worden. De Klokkenzolder is daar groter dan de die van de Dom van Utrecht (heb ik me laten vertellen) In Groningen hebben ze ook overtollige klokken bij de oude klokken in de Martinitoren gehangen. Volgens mij zeer naar tevredenheid.
Wat is er met de klok(ken) gebeurd? Hangen die er nog?
In 1964 de nieuwe parochiekerk van Groenlo; de oprichting van de parochie was circa 1960 noodzakelijk in verband met toenmalige stadsuitbreiding aan de westkant. De Sint-Calixtuskerk, nu basiliek, bij de Kerkwal (daarvoor Lange Wal) was destijds voor het toenemende aantal Groenlose katholieken te klein. Grote, rechthoekige zaalkerk in functionalistische vormen, gebaseerd op de liturgische idealen van de jaren 1960 rond het Tweede Vaticaans Concilie. Semi-vrijstaande, opengewerkte klokkentoren in natuursteen naast de voorgevel.
Buiten gebruik 1999, verbouwd tot cultureel centrum.
Deze kerk (ontwerp N.J.H.M.Klaver) is in 1999 gesloten voor de eredienst en werd verbouwd tot het Cultureel Centrum De Bron. Het kruis dat nog altijd op de toren stond is er donderdag 8 november 2007 afgehaald. Het stond los en zou er met harde wind af kunnen waaien.
Bron: http://www.relikwi.nl