Jaar: 1992Fotograaf: Eduard M. SmitCollectie: Eduard M. Smit
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotograaf
- Eduard M. Smit
- Collectie
- Eduard M. Smit
- Jaar
- 1992
- Trefwoorden
- Zwembad de Bempte
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
In 1994 werd in ’n Spierken zuver Grols van het Staringinstituut (dialectwoordenboek) achter het woord BLINZE het volgende geschreven:
bloedzuiger. “In ’t olde openlochzwembad van de ‘Bempte’ ha’j neet alene las van greunegheid. maar ok van blinzen”. Zie blezeken.
Deze foto had daarbij best als illustratie gepast. Vreemd vind ik wel de vertaling ‘bloedzuiger’. Een blinze is volgens mij een paardenvlieg en die kan lelijk steken. Een bloedzuiger is een zwart beest dat in het water zit. Dat lijkt mij hier ook mogelijk te zijn. Ik kan mij van paadenvliegen in dat zwembad niks herinneren. Of vergis ik mij?
Eigenlijk best een gevaarlijke situatie. Bad hier 2,4 meter diep. Afgelegen plek. Veel struiken. Geen toezicht. Zijn hier nog (sterke) verhalen over bekend?