Jaar: April 1976Fotograaf: Appie HemeltjenCollectie: Stadsmuseum Groenlo.
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotograaf
- Appie Hemeltjen
- Collectie
- Stadsmuseum Groenlo.
- Jaar
- April 1976
- Trefwoorden
- Oude Calixtuskerk,doop,doopvont
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
1234, wow!
Dit doopvont staat in de oude Calixtus.
De Bentheimerstenen Romaanse doopvont van Groenlo,die jarenlang in het Rijksmuseum in Amsterdam heeft gestaan is na een restauratie in deze kerk teruggekeerd.De stam is rond en is voorzien van 4 schematisch uitgehouwen en dragende figuren.
Deze doopvont lijkt heel erg op de doopvont van Vries (Dr.). De dragende figuren zijn hurkende mensfiguren met de handen op de bovenbenen. Er is misschien nog een hogere rand geweest met palmetten en bloemslingers. Ook de vonten van Norg (Dr.), Zweelo (Dr.) Meeden (Gr.), Roden (Gr.), Toornwerd (Gr.), Jellum (Fr.) , Hattem (Gld.), Gescher (Dld.) Lijken erg op de Grolle vont. In totaal zijn er minstens 100 van deze doopvonten bekend.Ze zijn lang niet allemaal van hetzelfde type als die van Grolle. Opvallend is wel dat alle 100 vonten in het ‘Nedersaksische gebied zijn te vinden (op één na, die staat in Jellum (Fr.) Deze info heb ik uit ‘Drentse doopvonten van Bentheimer Zandsteen’, G. de Leeuw, Assen 1977.