Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Bernard Bonenkamp
- Trefwoorden
- diverse personen,jana van os,villa,tuin
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
De foto is genomen vanuit de tuin van de hoekwoning van de tramarbeiderswoningen aan de Deken Hooijmansingel (toen Voorstraat). Op de achtergrond Villa Welgelegen (Meijer). Dit lijkt me voor de nieuwe eigenaar een prachtig exemplaar om een eventuele reconstructie van deze gevel te kunnen maken. Misschien past de foto wel in de map Voorstraat/Deken Hooijmansingel, omdat er veel gebouwdetails opstaan.
Pand op de achtergrond de villa van Oosterholt aan de Lievelderstraat, net voor de gracht en de huizen links staan langs de Lichtenvoordseweg?? Kan dit kloppen??
Net te laat Bernard, zie eerste reactie….
Je hebt helemaal gelijk Roy, maar ja, was ik eerder geweest had dan het huis wel aan de Lievelderstraat gestaan, ben bang van niet.
De zijgevel waar we rechts tegen aankijken is Garage Kaak, dat is uitgezocht in album Taxi Kiens 3e foto, waar die eigenlijk niet in hoorde. Hierboven is ook die afscheiding tussen villa “Welgelegen” en dit pand goed te zien die daar beschreven word. Verder staat dit pand ook in album Deken Hooijmansingel 13e foto.
Wat een grappige kleine veranda zit er aan het huis. Naar hedendaagse wensen niet erg functioneel. Je kunt er niet met een heel gezelschap zitten en het was ook weer geen serre voorkamerplanten, want niet gesloten. Architectonisch ook een beetje raar aan de zijkant tegen het huis geplakt. Zou die veranda er vaf het beging van de bouw van dit huis er aan vast gezeten hebben? Of was het een negentiende eeuwd hebbedingetjes wat in de mode was en iedereen ineens wilde hebben? Vergeleken met die mooie serre van Vredenhof is dit een pietepeuterig gevalletje.
Ans, Vergelijk de veranda eens met de andere foto’s in het album “Villa Welgelegen”!
ja Gerrit, er zijn verschillende versies geweest.
G,morgen,en hier Jana Van Os Gehuwd met Theetjen Bonenkamp,de mooder van Bernard en Annemarie. good goan alle 2.
Ans ,hier achter Jana staat het huis van Dinie Rondeel en Haar Moeder.Het huis met die mooie gevel zoals je mailde.het is rechts het eerste huis Deken Hooiman singel.Hij staat sib dat huis.