Diverse Personen

Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Fotocredit
Coll : Bernard Bonenkamp
Trefwoorden
diverse personen,wout van os,staat,deuropening,werkplaats,achter,woning, molenweg,kerktoren,r k calixtuskerk

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

10 gedachten over “Diverse Personen”

  1. Hee wat een bijzondere foto Bernard!
    De werkplaats was dan neem ik aan een schoenmakerswerkplaats? Hoe oud moet dit bedrijf wel niet geweest zijn? Ik neem aan dat de vader van Wout van Os ook schoenmaker was? Weet je ook of dit schoenmakersbedrijf in de negentiende eeuw al bestond? Ik vraag dit omdat mijn grootvder omstreeks 1900 voor zichzelf begon als schoenmaker en het gereedschap kreeg OF van van Rooyen OF van van Os.

    Beantwoorden
  2. Nee Ans in de 19de eeuw bestond de schoenmakerij van van Os nog niet. Wout is in 1888 geboren in Brabant en later met meerdere schoenmakers vanuit Waalwijk naar de Achterhoek gekomen. In eerste instantie heeft hij in Lichtenvoorde op een schoenfabriek gewerkt en later in Grolle voor zichzelf begonnen.
    Voor zover ik weet is dat in de jaren 30 geweest. Hij heeft in Groenlo geen voorganger gehad.

    Beantwoorden
  3. Bernard bedankt. Nu weet ik bijna zeker dat het niet van Os was maar toch van Rooy waar mijn grootvader als schoenmakersgezel korte tijd werkte. Van Rooy woonde op de hoek van de Lepelstraat waar nu dierenwinkel Ars is. Achter het huis, de steeg in, moet de werkplaats gezeten hebben. Ik heb de naam vermeld in de levensgeschiedenis van mijn grootvader. Nu nog naar het streekarchief in Doetinchem om dit te verifieren. Wat betreft de gezinnen die in Lichtenvoorde uit Brabant aankwamen, o.a. uit Waalwijk : ze emigreerden a.h.w. naar de Achterhoek omdat er veel eikenbomen stonden die nodig waren voor het leerlooien. en ze daar een goede boterham konden verdienen. Zo kwam de familie Paasschens ook uit Waalwijk. In Lichtenvoorde stons leerfabriek Hulshof en in Groenlo Oosterholt Wiegerink met de Koem. vriendelijke groet http://www.ansluiken.nl

    Beantwoorden
  4. Dag Bernard.
    Toevallig zag ik dit gebouwtje voorbij komen.Wat hebben we hier een hoop lol gehad.Ik weet niet of je nog weet wie ik ben,maar wij woonden tegenover jullie in het pand van cafe Meijer!
    Met vriendelijke groet Veroni

    Beantwoorden
  5. Kijk dit is nu het leuke van SIB; er komen geregeld oude buren, vrienden en bekenden voorbij. Tuurljk weet ik wie jij bent, je hebt nog een broer Berthil en een jongere zus Mariëtte. We hebben in die oude werkplaats van mijn Opa inderdaad veel avonturen beleefd, trouwens daar op de zolders boven jullie pand ook. Ik herinner me het als een behoorlijk doolhof….. Hoo lange is’t bloos heer; veertig joar of zoiets….

    Beantwoorden
  6. Kijk dit is nu het leuke van SIB,we leren Bernard steeds beter kennen,Wie er de wasserette runde naast hem wist hij niet meer,maar wel met welk leuk buurmeisje hij op de de zolder gespeeld heeft ,Vertel eens Bernard ,I´j bunt toch zonst neet zo verlëgen.Wat waren dat veur avonturen.Of zal ik ut Veroni vraogen of ze ut verklapt.

    Beantwoorden
  7. Siegfried Ploeme; no reur i’j wat an… Moar i’j könt ’t Veroni geröste vroagen. Doar was wisse niks bi’j wat neet deur d’n böggel kon, bloos kinder onder mekare.
    At i’j doar dan weer owwe fantasieën op los mot loaten zeg meer oaver ow as oaver mi’j.
    Wi’j hebt doar an d’n Möllenweg as kinder ne machtig mooie tied e’had. En Siegfried… doar op d’n zolder, boaven de wieme bouwden wi’j hutten, onmundig grote piratenschepen en meer van zuk soort grei…

    Beantwoorden
  8. Ploeme, i’j wet ’t ok wal weer te verbreuien, no had ik effen de kans um met mien olde buurmeaken in contact te kommen zit i’j d’r weer tussen.
    Ik woag te wedden dat zee neet meer wög deur owwe pröätjes….. bedankt !!

    Beantwoorden

Plaats een reactie