Jaar: postst 20-08-1919Collectie: Eduard.M.Smit
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Coll : Eduard.M.Smit
- Collectie
- Eduard.M.Smit
- Jaar
- postst 20-08-1919
- Trefwoorden
- stationslaan,1919
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Foto vanuit het station genomen.
Ik betwijfel ten zeerste dat deze opname in Groenlo is genomen in de Stationslaan. Het pand ter rechterzijde is op SIB niet te vinden en zeker niet vanaf de stationszijde.
Als je de foto’s van de Stationslaan bekijkt en zeker die van Eduart Smit rond 1920 dan zijn er best gelijkenissen. Foto genomen vanaf de Winterswijkseweg richting het Station. Je ziet dan in de verte een vergelijkbare deur of raam.
Rechts Cafe Peer, links de oude scheidingshek van de tuin Kimpekamp
Cafe Peer heeft een andere kapconstructie.
Kan het zijn dat het hek links behoorde bij Huis in t Veld en de woning rechts op de parkeerplaats op de hoek Winterswijkseweg – Stationsweg stond?
Op die hoek stond destijds Huize Delta, later parkeerplaats garage Freriks. Aansluitend in de Spoorstraat stond het huis van de familie Wolters
Hoi Gerrit op de kadasterkaart van 1927 staat dit gebouw aangegeven. Er is een foto genomen vanaf de Winterwijksewegkant, waar je dit gebouw ook ziet.
En zeker weten, want er is een grotere en scherpere versie van deze foto waar je de linkse gebouwen beter kunt herkennen.
Ik denk dat we vanaf het station richting Winterswijkseweg kijken. Rechts het dubbele woonhuis dat rond 1906 gebouwd is door de familie Lutjenhuis-Wildenborg. In de Tweede Wereldoorlog is hier een bom gevallen. Na de oorlog werd op dit adres, Stationslaan B42, later huisnummer 7, een nieuwe woning gebouwd, daar woonde het echtpaar Ten Barge-Lutjenhuis.