Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Coll : Nico Tijdink
- Trefwoorden
- Rabeldersteeg : linkerzijde gezien vanaf de Kevelderstraat.
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
het pand aan de linkerkant was: Bakkerij ten Bruin.
Rechts woonde de fam. Wildenborg-Kiezenbrink.
ik kan me nog herinderen, dat op de dagen wanneer er hout gebracht werd voor de oven van bakker hoiting, bij ons de blinden dicht moesten zo smal was het anders waren ze bang dat de takkebossen door de ruiten zouden drukken.
Wat had Groenlo naar verhouding veel bakkers. Hier egenlijk al drie achter elkaar in een klein straatje.
corr: eigenlijk
ja, ans, elders heb ik pas gelezen hoeveel slagers Groenlo telde.
Wat de bakkers betreft moest ik in de vijftiger en zestiger jaren vaak de contributie ophalen van de bakkersvereniging: (er was geen betalen via bank, giro of internet) de bakkers van Beltrum hoorden daar ook bij:
Het rondje was alsvolgt; in de beltrumsestraat: bakker Nales (nog steeds) en bakker Willem Buve, bakker Kraaijenvanger a d ruurloseweg, bakker Leuvenkamp a d borculoseweg, bakker Rouwmaat (oranjestraat), Bakker Milius en bakker Hennie Wissink in de notenboomsstraat, bakker Bomers (tevens ijssalon) in de nieuwstraat, en op de markt dus bakker Nijhof en bakker Wissink (nog steeds), in de kevelderderstraat bakker Bekken (Lanters) (broodje Tom, ook hoedenzaak o.i.d), en bakker Kormelink (tevens wethouder, later dus Nijrolder), en in rabbeldersteeg bakker Ten Bruin, en dan in de lievelderstaat bakker Hoitink en bakker Tops. In voor-beltrum moest je dan naar bakker Goldewijk,(halfweg) en in beltrum zelf bakker Veltmaat, bakker Goldewijk en bakker Ribbers. Dus tel maar uit…. Nog eerder waren er nog meer.. Nu zijn er nog drie??
Fons een vergis is halfweg moet zijn Jan Groot Zevert.Nu nog 3 dat klopt en wat denk je van al die andere verkooppunten?
Hallo Fons en Gerard,
Wat de slagers betreft weet ik dat zij in de jaren 40 en 50 een economische kartel vormden. Er waren prijsafspraken, bedoeld om de onderlinge concurrentie te verminderen, waardoor alle 7 slagers een goede boterham konden verdienen. Daar kwam tegen het eind van de jaren 50 een eind aan met de komst van de Keurslagerij en de Supermarkten. Hoe zat dat bij de bakkers?
Ans, Fons en Gerard, wat te denken van het aantal kruideniers in de 50er jaren. Zie onder Groot Kormelink Buurtsuper voor alle 22 namen (en misschien vergeet ik er ook nog enkele)!!!
Foei Ans, kartelvorming ? ’t Is maar goed dat Neelie Kroes toendertijd nog niet in het Euro-Parlement zat!!!!
Was die hoedenwinkel niet van mevrouw Walterbos of Wallerbos?