Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Peter Hoogendoorn
- Trefwoorden
- r.k. calixtuskerk,rk calixtuskerk,calixtuskerk,kerk,
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
mooie foto Peter, Het lijkt wel of er gefotoshopt is, maar dat hadden ze in dei tijs nog niet uitgevonden
die tijd
Dat “PhotoShoppen” gebeurde in die tijd in de donkere kamer. “Tegenhouden en doordrukken” waren bekende technieken. Mijn grootvader, Jo Hubers, kon daar goed mee overweg.
in de tijd van je grootvader had de fotografie nog iets “magisch”in mijn beleving.
Ik heb de beste herinneringen aan mijnheer Jo Hubers en zijn vrouw Mathilde (die je overigens in de film VVV in een polonaise ziet lopen met mijn vader J.L) . In de filmpjes “pillewegge”, “vissen”etc. valt het op dat hij (J.H.)altijd de komische rol speelde in de vriendenclub.
Hallo Joop, Deze foto is door Jo Hubers op papier afgedrukt. Ik heb de foto ingescand en inderdaad met photoshop de lucht enigszins doorgedrukt.
Hier is de weg tussen Leijzer en de hoofdingang nog zichtbaar. Kort hierna is men begonnen met de bouw van de Molenberg. In deze map nog een oudere foto met de bomenlaan. Vanaf deze laan was ook de begraafplaats aan de Lepelstraat bereikbaar.
Begin jaren 70 werd er achter city een PGM huisje neergezet er kwamen enkele wagen zwarte grond vrij en ze wisten niet waar ze daar mee naar toe moesten, Wij hadden nog wat nodig,het was dichtbij,dus de overtollige grond werd bij ons in de tuin gegooit,dat was een foutje het was dus kerkhof grond,2personen hebben het helemaal uitgekamt, af en toe kom ik nog wel eens een paar tanden tegen,verder blijft geheim.
Oaver disse weg he’k vake met mien grootvader Wout van Os hand in hand e’gängeld um d’n hond oet te loaten. Vlak veur de karke ginge wi’j dan rechtsaf deur ’t plantsoen en dan um d’n möllenbarg hen en langs de smitteri’je van Leijser weerumme op hoes an. Meespats kwammen wi’j onderweg deken van Dam temeude den doar leep te brevieren.
Annie,je maakt het wel spannend hoor,wat zat er nog meer in als tanden want je verzwijg iets toch geen gouden kelken,en glazen ogen,of een kunstbeen. En heb je die grond op het land gedaan,wat hebben jullie geluk gehad,de grond had lijkvergifting met een wondje en het was afgelopen geweest met jullie.Onze lieve heer heeft jullie dan wel heel goed beschermt.Nu zal ik even verder gaan ook voor mensen die het niet weten maar de waarheid.In Groenlo is een man aan het werk met het graf van zijn vrouw en stoot zijn hand tot bloedens toe,zakdoek klaar en verder paar bloemetjes er in en na huis.Smorgens verrekt hij van de pijn en direkt docter,helaas s,middags is hij overleden.Met zijn dochter Anna en Zoon Willie heb ik er weleens over gepraat.En Annie dank de heer,nu hebben jullie weer iets spreekstof en de old Grolsen weten wel wie ik bedoel.gr
Annie en Bernard,zal ik jullie eens wat vertellen over deze foto,en jij moet dat zeker nog weten Bernard,wie weet staat het er nu met meende allerzielen nog of aswoensdag ?Links voor de hoek stond dan eén groot vat met wijwater,liters gehaald om de geesten te verdrijven ,maar dat is alles al verteld,maar nu komt het.Takkie moest nodig pissen en wilde nooit naar dat smerigehuisje,en pieste daar in,maar klinkklare jonge genever want dat luste hem als pap.Maar hij komt er achter dat het geen regen water was maar wijwater.Veel mensen namen een fles na de diens mee,,Takkie woonde nog geen 60meter van de kerk en dacht even snel ontsmetten ,gaat na huis en pakt eén fles genever en kiept deze er bij in,toen de kerk uit ging was het goed teruiken en de mensen namen dat dan ook gewoon flessen vol mee.Maar het sprak zig snel rond ..Wee hef dat doarne,moar dat was nog niet alles,oldekotjen witten sies,snook jan,allen met de fles er na toe,ik zie n,witten sies nog lopen met een emmer vol,hun woorden .den genever is neet zo schárp als anders moar goad te lúrken.Zondags op de spreekstoel ,er is iemand zo leuk geweest om het H water om te dopen voor jongeklare.De pastoor is er nooit achter gekomen,moar tot dat Takkie dood moest gaan,zijn laatste zonden moest hij toch biechten aan de pastoor,en daar was die fles genever ook wel bij ..;dacht ie neet.;