Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie: Ans Luiken
- Trefwoorden
- Notenboomstraat Jan Luiken op de fiets
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Hallo Gerrit en Bennie,
Het huis achter Jan L. met dat schuine kelderluik is het huis waar in de jaren 50 de familie Emaus woonde. Hiervoor woonde er de familie Thijsen, niet te verwarren met de Thijsen van de petroleumhandel uit de Goudsmidstraat. De fiets die je hier ziet was natuurlijk in de jaren 40 en 50 al lang uit de mode. Jan L. had voor de gelegenheid zijn trouwpak aangetrokken.
Roy heeft een interessant commentaar geschreven bij dit huis. Ga enkele foto’s terug en je kunt het lezen.
Miepie Weeink van het café vertelde: door dat luik van Emaus kwam je in een hele grote kelder. (ze herinnert zich ook nog dat hier vroeger twee dametjes Eichenwald woonden) Als er in de oorlog luchtalarm was gingen we er met de halve buurt in en ook de hele Walsteeg kroop er in. Aan de achterkant was er ook nog een uitgang. Als je daar uit ging kwam je bij de Canisiusschool uit.
Als er een alarm was gingen alle vrouwen en kinderen in de kelder in, waar banken stonden. De mannen stonden bij de uitgang te roken en te praten en te kijken waar de bommen neervielen, dat was vaak in het Ruhrgebied. De ruiten in de straat rammelden dan.
Ans,wij hebben het er aleens over gehad,in de oorlog woonde hier Thijsen-Midler,en het huis er voor niet zigbaar Faml;Jamin,en naast Theisen woonde Reirink wel zigbaar
Miepie noemde Emaus, die kan ik me ook wel herinneren. Maar best mogelijk dat Thijssen er eerst zat en daarvoor dan weer de gezusters Eichenwald..
het was inderdaad de fam.theissen die daar woonden,voor mij was het oom bernard en tante trausje.
de dochter truus woont boven de em te.
Gerrie weet je ook wanneer de familie Theissen hier vertrokken is?
Hoi Gerri,vorig jaar heb ik in het verpleeghuis nog met Truus gepraat,ze was er tijdelijk inverband meende operatie heup,later hoorde ik Dat Jan haar man overleden was,Jan van de Bekke[Jan Groot Zevert,Gerrie groeten oet wenterswiek .
De vader van Ans op de bike,wie weet wat ne bandel is,heeft wel met de foto te maken.
Zeker herinner ik me een bandel. De oude bandels gemaakt van gesmeed staal waren er in mijn kindertijd nauwelijks meer, maar met een fietsenvelg en nen höltjen kon ie prachtig bandeln.
Groet, Annie
Hoi Annie,een betere uitleg bestaat niet,Chapeau.gr Bennie
hoepelen als ik jullie goed begrijp. was een bandel dus een speciaal gemaakte hoepel?
Voorheen woonden hier de dames Eichenwald. Wat gebeurde er met hen?
Notenboomstraat in vroeger tijd