Jaar: ±1961Collectie: Eduard.M.Smit
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Eduard.M.Smit
- Collectie
- Eduard.M.Smit
- Jaar
- ±1961
- Trefwoorden
- ganzenmarkt,straat,huis,fietsen,fiets,hek
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
winkel van slagerij philips later van laageschaar
Je ziet nog het uithangbord van de vivo,was dat vroeger niet van de fam. brandenborg.
was daar in de 70er jaren niet de dicotheek Grollywood?
was het niet zo dat zowel Mendels als Philips een slagerij hadden op de Ganzenmarkt?
klopt ans mendels had vroeger
de slagerij in pand dat afgebroken is waar later harrie
blanken woonde
Jan,achter het pand van Mendels zat een steenhouvers bedrijf ,een hele bekende wat maakte men daar mooi terraso werk ,maar daar stonden Italianen voor bekent .
Maria Monasso, als je kijkt. Klopt het wat Gerda schrijft en zat het bedrijf Monasso vroeger in de binnenstad?
Beste Ans,zal jou niet in het ongewisse laten,scherp in beeld draait niet zonder jou,zeker gaat alles door maar jij hoort er thuis,je bent een pracht vrouw die ook nog eens probeert om kibbelen de mensen te wijzigen waar ze mee bezig zijn,net als Martie.Beste Ans,alle 2 famil,zijn Italianen,en geweldige vaklui,Monasso is in Groenlo gebleven er was blijkbaar voor 2 Terrassomensen geen werk,en Monasso had broers of ooms die bezig gingen in Winterswijk en Aalten.Ik kan nog verder gaan, maar als ik jou de naam noem van die andere steenhouver die bij Mendels Achter zat in de Worst keuken an slacht plaats zeg je ja,Mendels zat er toen niet ivb oorlog.Ik spreek over 1947 tm1950,de naam van deze steenhouver die zijn geluk elders in Nederland zocht had kinderen die de zaak moesten voort zetten.Zijn naam Marco Kaloetie,hun woonde toen L,weg,bij de vernummering van de huisnummers waren ze al vertrokken gr,Ans.
Hallo Gerda, bedankt voor je informatie. Ben je de assistente van de ons welbekende Bennie Brockotter, of anders zijn alter ego?
Evenals Bennie ben je van veel feiten op de hoogte. Voor ons op de foto zien we de slagerij van Philips (later Lageschaar) en links (net buiten beeld) was de slagerij van Jacob Mendels. Als ik je goed begrijp zat in oorlogstijd en daarna in de worstkeuken en slachterij een steenhouwersbedrijf en wel van Kaloetie. Ben benieuwd Gerda, of er nog mensen zijn die zich dit eveneens herinneren.
Beste Ans,liegen heeft voor ons geen zin,inderdaat ben ik Bennie zijn assistente ,en vriendin.Zoals je gisteren aan haalde,de faml,Monasso kent beslist deze mensen,En Bennie kennende,heeft hij het bij het juiste end.Zelfs sta ik ook weleens versteld van zijn kennis ,niet alleen over Groenlo maar ook over Winterswijk,gr gerda.
Hallo Gerda. Dat is leuk om te lezen. Ik dacht al even dat Bennie verdwenen was, maar via jou krijgen we nu nog steeds informatie.
Er komen inderdaad zoveel feiten boven water die heel veel mensen echt niet meer weten.
Ans, iedere leeftijd heeft zijn kennis en die moet je kenbaar maken,waren er meer mensen van de leeftijd 70jr,dan zouden wij nog veel meer nieuws horen,maar wie weet komt dat ook nog ,tenslotte wij proberen toch allen, om van scherp in beeld er een geweldige site van temaken.gr
en de familie Philips?
We zien hier slagerij Philips, destijds huisnummer A194.
Hiernaast woonde de rabbi David Fortuijn, want hij had huisnummer A195a. Maar welk pand was dat? Links (dus Ganzenmarkt 7), of rechts, de Lepelstraat in, en dus niet op deze foto?
Dirk, naar rechts staat nu De Pauw, of dat toen ook al een horecagelegenheid was, misschien weten de “belegen” Sibbers dat? Zo te zien op de bovenstaande foto ligt er nog hetzelfde trottoir als op de foto met daarop Loetje, Line en Herman Philips, zie foto nr. 6 in de map “Jöddengang diverse personen”.
rechts, de Lepelstraat / Kerkstraat in
Fortuyn was ook de sjochet, de rituele slachter.
Wat een mooie foto van het pand Philip. Wie heeft deze in zijn of haar bezit? Zo’n mooie heb ik nog niet gezien. Ans, zou een goede aanvulling zijn in onze presentatie samen met de foto van het interieur uit het boek van Harry Philip.
Maria,onder de foto staat dat Eduard M Smit de foto heeft .En volgens mij moet het Philips zijn ,staat ook in het boek .bij alle foto´s .
Joke, ik hoorde inmiddels dat de foto ook op de beeldbank van het Stadsmuseum staat. Over de naam Philip of Philips is discussie. In de stukken van de gemeente heet de familie Philip en ook op het Joods Historisch Monument heet de familie Philip. Dat moet dan wel de oficiële naam zijn. Ik denk dat er in Australië een s aan is toegevoegd. Je zou een keer naar onze presentatie en de tentoonstelling moeten komen kijken in het Stadsmuseum. Ook andere bezoekers van SIB zijn welkom voor een lezing.