Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie: Eduard.M.Smit
- Trefwoorden
- diverse personen,1896,beltrumsestraat,voerman wientjes,voerman,wientjes,klepbokse,paard en wagen,koare,takkenbossen,bakkers,hijsbalk,kute willem,pakhoes,paard,wagen,lompenkoopman maas,heidebezems wagen,takkenbos,kar,
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
De foto staat ook in De Kroniek van Grol. De tekst luidt: Ïntiem stadsbeeld uit het Grol van 1896: voerman Wientjes met klepbokse bij zijn kaore met takkebossen voor de bakkers: voor de kaore de tekbolle. Op de achtergrond de man met de hondekaore. Fietsen kwamen nog niet op de Grolse straten voor".
Ik denk dat het een trek os was een tekbolle heb ik nog nooit van gehoord
Hans en Jan,’n trekos of bolle is een gecastreerde stier volgens mij.
Gr. Jan.H.
Jan klopt helemaal gr