Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Diversen
- Trefwoorden
- Apostelen
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Jezus en Zijn Apostelen ,staat er op de kaart. Wie zijn deze jongens en bij welke gelegenheid is deze foto genomen? Ik herinner me nog wel de zogenaamde Kindsheidsoptochten. Dan kwamen er allerlei kleren uit de verkleeddozen van de zusters en gingen we als nonnen, paters en heiligen of negerkindertjes met rieten rokjes de straat op. Wat de functie van die Kindsheidsoptochten was weet ik niet. het zal denk ik iets met de Missie te maken hebben uit de tijd dat we ook zilverpapier spaarden voor de Missie.
ans, die Kindsheidsprocessies waren er om geld op te halen voor de missie. Als je mee wilde lopen, moest er betaald worden. Dat varieerde van Koning(het duurst) tot herder (goedkoopst). Verder werd er langs de route met “de pet” gecollecteerd bij de toeschouwers. Voor mijzelf is Herder helaas het hoogst haalbare geweest.
Joke, Afschuwelijk zeg, die hiërarchie, categorieën naar financieel inkomen. Ik heb me dat toen niet zo gerealiseerd. Wel herinner ik me dat ik ”nonnetje” mocht zijn. Die verdeling volgens inkomen werkte door in allerlei disciplines binnen het kerkelijk gebeuren: zo maar een voorbeeldje: denk maar aan het bankenpachten: de draagkrachtigen kregen een plaatsje voor in de kerk en de minder bedeelden kwamen achterin terecht.
Helemaal erg (ik heb het gelukkig nooit van nabij meegemaakt) was dat er bij gelegenheid een “arm kind” voor de klas moest gaan staan en dan door de dames van de Elisabeth vereniging aangekleed werd ten aanschouwe van de mede klasgenootjes. Het Rijke Roomse leven had ook wel zo zijn mindere aangename kanten.
Deze foto zou uitstekend in de categorie Vraagteken ? passen. Ik ben ook wel benieuwd wie zich zelf herkent of iemand van deze foto herkent.