Galanteriewinkel Burike: Deze winkel was gelegen aan de Lievelderstraat.

Collectie: Egon Burike
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Collectie
Egon Burike
Trefwoorden
galanterie,winkel,burike

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

10 gedachten over “Galanteriewinkel Burike: Deze winkel was gelegen aan de Lievelderstraat.”

  1. Een maand geleden, om exact te zijn 16 juli 2015 kreeg ik in een bijlage van een e-mail deze foto toegestuurd door Egon Burike. Egon is geboren in 1930 en hij is dus nu 85 jaar oud.
    Deze foto is gemaakt tijdens de Grolse Kermis in 1932. De pilasters links en rechts van de entree, op andere foto’s van dit pand niet zo goed te zien, zijn hier duidelijk zichtbaar. In de etalage zijn duidelijk de inmaakflessen van de firma “Weck” te zien. Buruke had de alleenverkoop van dit merk in Groenlo. Buiten voor de etalage staat een plank op schragen. Misschien werd er ter gelegenheid van de kermis buiten de deur verkocht. Een dame met pothoed met een klein jongetje in matrozenpakje staat naar de koopwaar te kijken. Achter de schraag zit een man met licht overhemd en stropdas en er staat een vrouw met een baby op de arm. Op de stoep zit waarschijnlijk de kleine Egon. Dat ga ik navragen bij Egon nu het nog kan. Links zie ik iets wat lijkt op een stapel stoelen. Drie jaar geleden ontving ik een brief van Egon Burike waarin hij vermeldde wat de familie Burike na de oorlog is overkomen in het kader van de “Operation Black Tulip”.

    Beantwoorden
  2. Volgens gegevens die Dirk van der Meer vond ( zie elders op deze pagina, gemakkelijk te vinden via de zoekfunctie) kwam Herman Burike (geb,1989) op 15 juni 1928 op het adres A67 wonen. In november 1928 kwam de jonge vrouw van Burike ook in Groenlo wonnen . Zij was pas 19 jaar .oud en haar naam was Katharina van Erp (foto waarschijnlijk morgen te zien op Scherpinbeeld). Egon Burike schreef in december 2011 elders op deze site dat de zaak tot 1928 een filiaal was van de firma Gebroeders Hofstedde uit Hengelo O) en verkocht werd aan Herman Burike.
    Dan volgt er slechts een zinnetje: “IN SEPTEMBER 1947 ONTEIGENEING DOOR BEHEERSINSTITUUT”

    Over dit beheers instituut kunnen jullie alles lezen als je gaat GOOGELEN naar “Operation Black Tulip”.
    In april 2912 kwam er een jonge man naar het Stadsmuseum Groenlo op zoek naar zijn “roots”. We wandelden samen naar het oude pand van Mali en hadden vervolgens ook nog een gesprek met Gerrit Arink. Ook had ik nog een telefonisch gesprek met Annie Konings ( nu 93 jaar en woonachtig in de Orangie)( Annie deed in de oorlog verzetswerk, o.a het vervalsen en verspreiden van bonkaarten voor onderduikers), van de voormalige drogisterij Konings aan de Markt. Zij kon alle namen van de familieleden Burike nog opnoemen. Het was volgens Annie een goed gezin. Nooit iets fout gedaan. Ik wil nog een keer met Annie gaan praten om de namen te noteren. In de consternatie van het moment ben ik vergeten de naam van de jongeman te noteren, maar Nico Tijdink denkt dat het waarschijnlijk Manfred Burike uit Bieleveld is. Nu ligt er al sinds 2012 een papieren brief van Egon Burike op mijn bureau, waarin hij uitvoerig vertelt wat de famiile Burike overkwam tijdens de operatie Black Tulip. Ik heb die brief zo lang laten liggen omdat ik er eigenlijk niet zo goed raad mee wist. Hoe moest ik reageren op dat aangrijpende verhaal? Er werden namen van enkele Grollenaren genoemd die de orders van het beheers instituut letterlijk uitvoerden. Maar nu denk ik dat de informatie van Egon te belangrijk is om verloren te laten gaan. De familie zal wel geen materieel eerherstel krijgen maar het lijkt mij van belang dat ook Rijks Duitsers in Groenlo een verschrikkelijk lot ten deel viel.

    Beantwoorden
  3. Toen mjin ouders hier woonde was boven links het eerste raam de keuken daarnaast de slaapkamer en de volgende twee ramen waren van de kamer.

    Beantwoorden

Plaats een reactie