Jaar: 1979Fotograaf: Ben DecheringCollectie: Ben Dechering
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotograaf
- Ben Dechering
- Collectie
- Ben Dechering
- Jaar
- 1979
- Trefwoorden
- nieuwestraat,winter,1979,sneeuw
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
de opslag achter Rechts daar heeft in circa end 40 tm 5o jaren een paar weeftouwen gestaan,de wever was Bennie Lichtenberg [pet] ook heeft er de lijkwagen en de lijk auto gestaan,de poort gingen wij in om noten te halen daar achter in de tuin tegen de bult van de Malibaan [ twee grote bomen van Heringa stonden.;mevrouw was altijd heel vriendelijk.
Rechts smederij Huijskes. Op die plaats staat nu een fraai woonhuis.
Helemaal links op de foto het pand waar fietsenmaker Elshof heeft gezeten en later door Goossens is overgenomen?
Die weefgetouwen stonden in de jaren ’60 ook nog op de zolder van de schuur. En er hing in die schuur bij de lijkkoets altijd een hele specifieke geur. Jaren later realiseerde ik me dat het de zwarte hoefteer voor de paarden was, haha. ( Er zal daar wel een blik gestaan hebben )
Petrie Hubers,dat klopt wel maar dat was niet de enigste geur er zat ook een zombie;s lucht in de schuur ;De lijkwagen ging weleens tot midden kerkhof en daar zombie;s s;nachts het graf uit komen bleef hun lucht aan de wielen hangen en dat was ook goed ruikbaar,Ik heb er aleens een paar uur de auto gepoest maar nooit weer,dan was de poetsdoek op een andere plaats,auto poets viel zo spontaan om;ook kreeg ik trilingen over mijn hele lichaam,nee daar moest ik snel weg zijn;ben er ook nooit meer langer in geweest en dan hangt er nog wel een hoefijzer aan de muur.Petrie ;ik heb er toen met Jan en Gerrit Hubers over gehad,hun zeiden Ben dat zou maar zo kunnen;nadien sprak ik Jan Donselaar gemeente raadslid hij gaf mij advies,hr Brockotter ga naar de pastoor want ik heb meer van deze griezelheden gehhort;en jawel ben pastoor gegaan en zeg;Bennie je bent niet de eerste met dit verhaal in de loop van volgende week bel ik en dan ga je maar mee;en jawel hij heeft er met de wijwater kwast door gezwaaid en wat hij prevelde was niet verstaan baar,daar ging een tijd overheen en moest daar zijn en wilde de deur open en een kabaal binnen ;ik dacht wegwezen hier,en heb zo;n angs gekregen dat ik nu s;avonds voor het slapen altijd onder mijn bed kijk,ik hoop niet Petrie dat je nu angstig wordt maar dit verhaal moest mij van de lever naar jaren.mvg Bennie
Mooien anekedote Bennie.
Bedankt Gerrit.mvg
Brrrrrrrrrr ……..