Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Trefwoorden
- klein zwitserland,ansichtkaart,slinge,moeras,slinge beek,slingebeek,slinge-beek,
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Dit is weer zo’n foto waar we ons hoofd over kunnen breken. Het ziet er uit als de omgeving van de Slinge in de winter. Maar waar?
Er staat nog een naam van Reirink onder.
Rectificatie: Op de ansichtkaart staat geschreven: Zur Bereicherung deines Albums. Vertaald als: Ter verrijking van je album.
Op beurzen ben ik deze kaart ook wel tegengekomen maar niet gekocht omdat er in mijn ogen niets herkenbaars van Groenlo aan te vinden was. Groenlo kent geen Klein Zwitserland en ik denk dat er vergis of een dwaling in het spel is.
Het is een intrigerende foto. Waarom er “Klein Zwitserland” toegevoegd is weet ik ook niet. Ik denk hierbij aan een andere oude foto van de Winterswijkseweg die toen “Heerenweg genoemd werd” door de drukker of uitgever? Aan de overkant van de beek zie ik een staande persoon en drie zittende personen. Links in beeld op dezelfde over van de beek meen ik een persoon met geweer te onderscheiden. Is er sprake van een drijfjacht?
Ik ontving de kaart enige maanden geleden van mevrouw Bannink-Harbers uit Zwolle. De kaart ligt hier voor me. Die kaart was al jaren in de familie van mevrouw Bannink-Harbers. Ik zal de adreszijde beschrijven. De tekst is BRIEFKAART (carte postale), Algemene Postvereeniging (Union postale universale), Zijde voor het adres bestemd )Cote reserve a ‘
l’adresse) .
Hoe lang heeft men nog Nederlandse en Franse taal naast elkaar gebruikt op een Briefkaart?
Mevrouw Agnes Bannink is een volle nicht van mevrouw Agnes Gunnewijk, wier meisjesnaam naar ik meen ook Olminkhof is.
Het geschreven adres is namelijk: Aan jonge Juffr. Mie Olminkhof,
“jonger Scholten”,
G Neede.
Op de kaart zit een groene postzegel van 2 1/2 cent. met het stempel “Eibergen”. Maar links in beeld staat nog een stempel en ik lees: “Neede 3 dec.03. En inderdaad Gerrit: “Zur Bereicherung Deines Albums” A H Reirink. Zou een “Duitse “Rerink deze kaart in Eibergen gepost hebben voor zijn geliefde in Neede? Ik weet dat Antoon Hoeks uit Zwolle bezig is met de stamboom van de Reirinks. Zou hij meer informatie kunnen geven?
Deze foto heb ik al eens geplaatst in de begin jaren van scherpinbeeld.
Hij staat nu dan bij de Borculoseweg map1
Het betreft een beeld van het oude tracé van de Slinge
De foto is genomen vanaf de toenmalige brug in de Borculoseweg nabij Hotel de Watermoelen.
We kijken dan richting de Hartebroekseweg.
Links lag in mijn jeugdjaren een klein moeras langs de Slinge-beek
Klein Zwitserland is natuurlijk een gedachtengang van de fotograaf en goed gevonden,bij dit beeld
Het blijft een prachtige foto
Interessant Eduard. Als het dezelfde kaart betreft, wat staat er dan op jouw kaart geschreven?
Hallo Eduard, bedankt voor de extra informatie bij de foto. Als deze foto genomen is vanaf de brug aan de Borculoseweg richting het Hartebroek ter hoogte van de Slingehof/Oldenhuis, dan lag hier de molenkolk direct achter de sluizen van de watermolen. Qua diepteligging van de Slinge op de foto is dit heel goed mogelijk. Kijk maar eens hoe hoog die man staat ten opzichte van de Slinge.
Dag Ans,Ik ben de site Scherpinbeeld aan het afstruinen. Hierbij trof ik de kaart aan , waar je wat vragen over had.
Ja, er was een Reirink uit Zwillbrock ( stamhuis Ludwig
Reirink ) getrouwd met een Olminkhoff uit Olden_-Eibergen ( oorspronkelijk Neede ). Betroffen : Antonius Ludovicus Reiring ( 19.03.1836 – 13.12.1892 Zwillbrock ) en Hermina Grada Maria Olminkhoff ( 01.09.1845 – 17.04.1927 ).. Gehuwd in 1869 in Vreden.. Olminkhoff was gehuwd met Harbers in Lintvelde ( Beltrum ) . Daar ligt de link met Agnes Bannink- Harbers en Agnes Gunnewijk-Olminkhoff. Overigens bestond er een generatie daarvoor via de aangetrouwde familie te Vaarwerk ook al een relatie tussen Olminkhoff en Reirink… Tussen de aangetrouwde familie van Harbers, Nienhuis, bestaat een innige relatie met Reirinck.Op een dag zijn twee kruishuwelijken gesloten tussen broers en zusters van beide families. .Anton Hoeks
@Anton Hoeks , Het betreffende origineel is nog steeds in mijn bezit. Ik zal de kaart zo spoedig mogelijk naar je toen toekomen.