Ziekenhuisstraat: Op deze foto kijk je naar het huis van de fam. Lensink.

Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Fotocredit
Collectie : Willy Emaus.
Trefwoorden
ziekenhuisstraat, familie lensink, lensink, paard, gerrit emaus, emaus

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

10 gedachten over “Ziekenhuisstraat: Op deze foto kijk je naar het huis van de fam. Lensink.”

  1. De tekst die hierboven bij de foto staat hoort bij een andere foto die ik ook gestuurd had. Op deze foto kijk je naar het huis van de fam. Lensink.
    Leijzer ligt aan de linkerzijde aan de overzijde van de weg.

    Beantwoorden
  2. Ha Richard, zie foto 4 en 5 uit deze map, dan snap je het. Rechts op deze foto zie nog het hekje en de dakrand van de ‘jaren-30’ woning die er nu nog staat. Het peil van de woning lag flink hoger, omdat de molenberg voor het hoogteverschil zorgde. Is nu nog te zien.

    Beantwoorden
  3. Klopt Siegfried, Gerrit Emaus heeft eerst in het huis aan de linkerzijde gewoond (is nog net een stuk zichtbaar) en is later verhuisd naar het huis aan de rechterzijde. Ik had nog een foto gepost waarop de huizen aan de linkerzijde beter zijn afgebeeld (hierin woonde ook Dijkhorst).

    Beantwoorden
  4. Wily,daar hebben wij er wat af gespeeld tegen die muur van Dorus Lensink[bijnaam goor Jan]pracht leu].Nu de familie Emaus,Laten wij zeggen circa 1950,jou opa, Gerrit ,en Bennie,gingen na het station even als andere kolenboeren een wagon lossen,eierkolen,cokes,
    briketten,presies weet ik het niet meer,wel weet ik nog heel goed dat wij als kinderen daar wel eens na keken,Willy wat zagen de mensen er uit,echt zwarte piet was er niets bij.
    En dat ging dan met paard en wagen na de loos,en daar moest het er weer af,bij warm weer ,zweten en dan kende je ze bijna niet terug.Nu waren er in Grolle 4 kolenboeren,Emaus,Huiskes,Roumaat,Krabben,deze zach je dan ook wel eens aan het station lossen,maar een wagon vol is geen peuleschil en of iedere kolenboer een wagon bestelde weet ik niet meer;het zou ook in combinatie kunnen wat ik betwijfel ;maar niet onmogelijk.Wat hebben deze mensen gesappeld voor hun geld,Bennie is toen begonnen met een zaak aan de Ruurloseweg,Bennie briket,hij vertelde mij eens wat heb ik het nu goed en makkelijk als voorheen tussen de kolen,Leef Bennie en Gerrit zijn vrouw nog,voor enkele jaren was ik op bezoek in het ziekenhuis en jawel,je tante was daar ook ,toen hebben wij noch gesproken over die mooie olde tied je tante woont W;Wijk.Mvg.

    Beantwoorden
  5. Hallo Bennie,
    Mijn moeder had het er nog wel eens over dat mijn vader (Gerrit) midden in de nacht naar het station van Groenlo moest om daar weer een wagon kolen te legen. De vrouw van Bennie woont nog steeds in Groenlo aan de Papendijk. Mijn moeder is helaas afgelopen jaar overleden.
    En je bedoelt waarschijnlijk Ria Gijsbers met m’n tante uit Winterswijk.

    Beantwoorden

Plaats een reactie