Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Nic Adema.
- Trefwoorden
- grofsmederij j.j.huitink,voormalige,grofsmederij,huitink,noteboomstraat,smederij, joh jac huitink,stond,café de kroon,waarschijnlijk,synagoge,kalk,muurschilderingen, hebreeuwse tekens,vrouw,schort,dochter,huitink,naadje,enige,schoenen,hr. adema,rest, personen,onbekend.
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
De tweede persoon links direct naast Naadje lijkt veel op Ruben Philips,misschien is het paard dat beslagen word wel het paard dat voor de koets gespannen werd om plezier ritjes te maken naar familie in Borculo en Winterswijk.zoals beschreven in het boek van Harry.
Dit zijn toch wel de plaatjes op SIB, prachtig hoe dit de tijd weer geeft.
Hallo Nic,
Wat bijzonder deze foto. En dan ook nog die informatie over de Hebreeuwse teksten. We wisten wel dat die synagoge er was, want Koning Lodewijk Napoleon heeft in ongeveer 1809 een donatie gedaan om dit huis op te knappen tot synagoge. Ben reuze benieuwd nog je nog meer informatie hebt over de familie Huitink en wat er zich op die plek allemaal afgespeeld heeft.
Hallo Nic, wat een bijzondere foto, ben benieuwd naar de rest! Ook naar de verhalen die je vroeger al vertelde over al die oude foto’s.
Hoi Nic, ik ben blij dat ik je via een Lichtenvoordse foto van de familie Adema – Kortbeek attent heb gemaakt op de Groenlose website Scherp in Beeld. Ik hoop dat je nog meer van deze mooie foto’s hebt. En met bijschrift worden ze alleen maar interresanter.
Zeer fraaie foto. Ik kan het niet helemaal plaatsen in het hedendaagse beeld. Ligt de smederij een eindje terug van de straat? Waar loopt hier de Notenboomstraat?
Wat een enorme slijpsteen trouwens, met een kruk aangedreven zo te zien.
Ik moet wel even iets rechtzetten. De man met schoenen aan is wel mijn overgrootvader, maar dat is geen Adema, maar Joh Jac Huitink. Hij is overleden op 22/8/1897. Zijn vrouw was een paar jaar daarvoor overleden. In 1897 zijn de kinderen uit Groenlo verdwenen (o.a. uitbesteed bij een broer van mijn overgrootvader in Ruurlo.
Volgens mijn oma staat op deze foto ook een zekere “Oldekotte” en iemend die ze “Den oldn Maarze”noemde.
Nic Adema
Hallo Nic,Ik moet ook even iets uitleggen.Toen deze foto vanmorgen om 10uur op de Sib stond was er een heel andere ondertitel,er werd alleen de naam Naadje genoemd,en het jaartal 1897.en de Hr Huitink had ik dus aangezien voor de Hr Philips. sorry.
Ik zie een bord met de naam Groenlo er op. Staat daar soms ook het jaartal?
Ik wist niet dat de familie Adema al in 1893 in Groenlo was. Het leek me een Friese naam.
Joke, ik kijk altijd om 10.00 uur ter controle of alles juist is gepubliceerd. Helaas was het vanmorgen zo dat niet alles meegepubliceerd was. Vandaar de aanvulling op de tekst. Mvrg André