Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : www.parlement.com
- Trefwoorden
- Burgemeesters van Groenlo:
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
De dubbele naam van burgemeester Hesselink van Suchtelen in ontstaan door samenvoeging van de namen van zijn beide ouders, Gerrit Hesselink en Helena Maria van Suchtelen.
Na het overlijden van Gerrit Hesselink hertrouwde diens weduwe met Hendrik Gabriel van der Kraan. Deze was de gemeentesecretaris van Groenlo, en is nu nog vooral bekend door zijn schilderij van de Markt met het oude stadhuis.
In 1883 trouwde Hesselink van Suchtelen met Cornelia Sophia Meijjes, een dochter van Frans Meijjes, de Winterswijkse predikant die in de villa Vredenhof aan de Winterswijkseweg woonde.
Kijk Dirk,daar heb je het al.misschien heb je toch nog Familie van mij gevonden??(grapje)
Een zuster van de burgemeester, Hester Helena Maria Sophia Hesselink, was al in 1880 in Groenlo getrouwd met Derk Marie Joan Lasonder. Er is dus ook een connectie tussen de families Hesselink en Lasonder.
Ik ben benieuwd of deze mapo zixh vult met alle byurgemeetsers van Groenlo.
Ans, dit is gewoon een kwestie van aanleveren. Op ECAL staan er genoeg maar wie heeft ze in eigen bezit?
Zou het wat zijn om straten en/of pleinen te vernoemen naar oud burgemeesters. Per slot van rekening hebben die mensen met name in het verleden, toen zij meer zeggenschap hadden, toch veel goeds voor Groenlo gedaan. Een enkele nagelaten misschien.
Unzen stroatnamen SIB-ber wil doar miskiens wal an denken.
Op zich is het een goed idee, alleen denk ik dat er voorlopig geen nieuwe wijk(en) in Groenlo meer bij komen. Dus de optie om straten en of pleinen naar oud burgemeesters te vernoemen neemt daardoor helaas aanzienlijk af.
En wie zijn dan die Burgermeesters die voor Groenlo iets bijzonders gepresteerd hebben ?
Gerrit wat is ECAL?