Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Jan Snijders
- Trefwoorden
- Radio Gunnewiek : Rekening Radio Gunnewiek 1965
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
welk product is hier eigenlijk geleverd en waar diende dat zegel voor?
Ans ,gekocht is een TV 14 02 1964,en is in termijnen betaald.de voldaan zegel is van 21 01 1965.Zo te zien heeft de TV f648,00 gekost ,maar van de rekening snap ik niks,het is een rare optelsom,misschien kwam er rente bij.
Het zegel van 15 cent is een “kwitantiezegel”. Het is een vorm van belastingheffing op het betalingsverkeer. Het werd geregeld in de Zegelwet van 1917. In 1965 werd besloten om het kwitantiezegel af te schaffen. De jaarlijkse opbrengst voor de schatkist was een bedrag van ongeveer 10 miljoen gulden. Het ministerie van Financiën vroeg zich in een toelichting bij de Rijksbegroting 1964 al af of dit bedrag opwoog tegen de lasten die het gebruik van het zegel met zich meebracht.
die zegel was het begin van onze huidige b t w
Ook was de zegel een bewijs van betaling,rekening hield men toen lang vast.
Is toch simpel Siegfried, Zegel + TV + Antenne = Fl. 743,15 minus aanbetaling Fl. 620,– minus aanbetaling Fl. 90,– = restant Fl. 33,15 en is hiermede voldaan.
De antenne Gerrit heeft ons optelsommetje de das om gedaan.als we jou niet hadden.
Beste allemaal,
dit is een rekening van onze oude winkel. De uitleg hierboven klopt bijna. Het is geen aanbetaling geweest maar een bon voor een termijnbetaling. Tot 14-08-1964 was er 620 Gulden betaaald. En deze bon is voor de termijn betaling van 90 Gulden.
Het is leuk om het handschrift van mijn man nog eens te zien. Als anderen nog rekeningen hebben, dan zie ik die graag.
Groet Annie